StephanieSimm StephanieSimm komentáře u knih

Běžecký klub na konci světa Běžecký klub na konci světa Adrian J. Walker

Na rozdíl od jiných čtenářů jsem uvítala psychologickou stránku knihy. Děj se mi zdál zajímavý a chvílemi až strašidelně reálný. Tento pocit byl umocněn i tím, že v místech, kde se příběh odehrává, žiji. Já jsem si opravdu užila právě to pozadí, úvahy o životě, o přátelství, rodičovství a manželství. Trefně napsáno. Myslím, že spisovatel obsáhl názory dnešní mladé generace. Za mě velmi dobrá kniha, pokud se člověk prokouše první třetinou. Konec úplně suprový.

25.09.2019

Osm Osm Radka Třeštíková

Příběh byl napínavý. Oceňuji autorčinu dovednost vyprávět příběhy, vymýšlet si je. Co mě ale zklamalo, byl konec. Podle mého názoru mohla být situace „postřelení Míši“ mnohem více rozepsána a vloženo do ní napětí. Mluvím pouze o té jedné části. Jinak obdivuji Radky vypravěčské umění a schopnost psát živě a moderně. Mě, jakožto čtenářce, chybělo více popisů a poetiky. Takové to literární psaní. Také nemám ráda hrubý popis sexuálních scén v jejich knihách. V literatuře pro ženy je to příliš i když se to může zdát moderní. V každém případě má Radka Třeštíková svůj styl a psát umí. Knihu jsem rozečetla a zvědavost mě stále nutila se k ní vracet. Tuším, jak velký kus práce odvedla a kolik ji to stálo sil a času. Určitě si ráda přečtu i její další knihu.

22.03.2018 3 z 5