Štěpánka1781 Štěpánka1781 komentáře u knih

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Tato kniha mě opravdu vyvedla z míry a ani si nejsem jista, jestli v dobrém nebo špatném "slovasmyslu". Knihu jsem začala číst s velkým očekáváním a vskutku je dobře napsaná a čtivá, jenže mi už od začátku knihy vadil její hrdina. Samozřejmě, v knize měly být tímto vylíčeny psychické problémy a myšlenkové pochody dospívajícího chlapce, ale často se mi zdálo, že si v nich sám protiřečí a občas ani nemají smysl (třeba že Hitler začal vyvražďovat Židy, protože byl smutný a v depresi?) Nicméně - než jsem se dostala v samotné zápletce knihy, tak mě tolik nenadchla, ale jakmile jsem se znovu začetla, musela jsem číst dál. A ke konci knihy už jsem ji nemohla odložit.
Moc se mi líbily pasáže "Dopisy z budoucnosti". Kniha se mi celkem líbila a dala bych jí hodnocení tak 3,9, ovšem to nejde, takže 4*

27.04.2015 4 z 5

Armageddon Armageddon Thomas Sniegoski

Celá trilogie mě úplně nadchla. Bylo vidět, že se autor nesnažil o román, který má přitáhnout čtenáře jen na základě romance mezi andělem a člověkem a vykreslil ve svych knihách celkem realistickou podobu světa s anděly. Četla jsem různé knihy se stejnou tématikou, ale nic se nemohlo vyrovnat Padlím andělům (možná jedině Pád andělů od Sussan Ee). Konkrétně Armagedon měl nádherný konec a četla jsem ho jedním dechem :))

27.02.2015 5 z 5