stejsi stejsi komentáře u knih

Knoflíková válka Knoflíková válka Louis Pergaud

Zavzpomínání na mladé a bezstarostné dětství. Příjemné a nevinné dobrodružství klukovských part je velmi oddechové čtení.

12.04.2018 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Kniha vypráví velmi čtivě. Oceňuji originální a velmi zajímavé téma, které nutí k zamyšlení. Přesto ve mně nezanechala velkou odezvu (jako například u Zlodějky knih, se kterou jsem i spala) a kniha se občas táhla. Přesto všechno si myslím, že ztráta času to nebyla a ke knížce se ještě v budoucnu vrátím.

12.04.2018 4 z 5

Brána vítězství Brána vítězství Erich Maria Remarque (p)

Tato kniha mě donutila přilnout k pocitům hlavního hrdiny i jeho autora. Je pravda, že se kniha od začátku táhla, ale domnívám se, že tato kniha neměla být o příběhu, ale o pocitech. Kdo zkusí proniknout za slova a najít smysl proč autor píše zrovna na toto téma, měl by pochopit smysl knihy.Hlavní hrdina je popsán tak dokonale, že bych přísahala, že je skutečný. Vryl se mi do paměti a zůstane tam dlouho. Těším se na další autorovu knihu.

12.04.2018 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Kniha, která se liší snad vším. Obalem, obsahem, hrdiny...

Kniha si mě získala asi po prvních 20 stránkách. Rozdílnost postav i jejich charaktery se neuvěřitelně prolínali a ukazovali jednotlivou jedinečnost všech šesti. Odpočítávám dny do zveřejnění 2. dílu a pevně doufám, že bude tak skvělí jak byl 1. díl.

12.04.2018 5 z 5