sofie8123 sofie8123 komentáře u knih

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Je to ohromně čtivá knížka. Nejprve jsem viděla film s tou správnou atmosférou s kamarády a v kině a moc nás to nadchlo. Hned jsme si každý běželi koupit knížku. A jsem ráda, že jsem jako první viděla film! Knížka je sice 100 krát lepší, ale prvních 100 stránek je těžké pochopit, co se tam děje a s mou trpělivostí bych tu knížku asi zavřela a už nikdy ji neotevřela. Ale potom už to pochopí i ten, kdo nemá ze začátku ponětí, o co tam jde. Zápletka je naprosto originální. Bylo mi hodně líto Thomase, jak se k němu všichni chovali tak neohleduplně. Dashner to napsal tak poutavě, že jsem se úplně vžívala do pocitů Thomase. Je to velice napínavá, originální, sci-fi knížka, kterou by měl každý milovník tohoto žánru přečíst. Už se těším, až si přečtu druhý díl!

23.05.2015 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Ještě než jsem se pustila do čtení, přečetla jsem si několik recenzí. Byla jsem zklamaná, protože jich bylo pár negativních a já už jsem měla knížku koupenou. Ale hned jak jsem se pustila do čtení, ujistila jsem se, že jsem neudělala chybu s její koupí. Knížka mě hned zaujala a přečetla jsem ji jedním hltem. Trochu jsem se obávala, že nebudu rozumět té matematice, ale Green to vždy pod čarou srozumitelně vysvětlil. Tato Greenova knížka mě překvapila i tím, že byla na rozdíl od ostatních jeho knih (podle mého názoru) velice vtipná. Také se mi líbilo, jak na přeskáčku prozrazoval některé informace o Kateřinách a až na konci je popsal všechny hezky chronologicky. Knížku doporučuji koupit a určitě si ji přečtu ještě několikrát : )

23.05.2015 4 z 5