smejzla smejzla komentáře u knih

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Na zabití tak dvou hodin před spaním ideální :-)
Stejně jako v sedmidílné sáze o dospívajícím čaroději, i zde se snaží o morální apel na čtenáře, což se jí docela dobře daří. Pro nás starší tak 18ti let se však jedná spíše o roztomilé a čtivě napsané (zejména tedy panem Medkem přeložené) dílko.
Na závěr bych snad jen vyjádřil touhu, aby příště bylo věnováno více místa samotným bajkám a méně plytkému výkladu, který vnímám spíše jako daň, kterou musela autorka podplatit potterovských souvislostí chtivé čtenářstvo.
Ale pokud máte zbytečných 250 Kč, určitě je tohle jeden z lepších způsobů, jak je utratit.

30.11.-0001 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Připojuju se k předchozímu komentáři. Ta kniha není špatná, ale rozhodně má dost daleko k tomu, abych ji označil za skvělou nebo nadmíru inspirativní. Upřímně řečeno, kdyby pod ní nebyl podepsaný Coelho a nebyla tak vychvalována, těžko bych ji asi dočetl do konce.

Celkově nemám tohle přímočaré moralizování v oblibě a proto mě kniha neoslovila, snad právě kvůli přílišné čistotě, "nevětvenosti", minimu odboček od hlavní linie a od začátku dost čitelné hlavní myšlence.

30.11.-0001 3 z 5