Skyrider Skyrider komentáře u knih

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Skvěle se čte, za den jsem ji přečetl. Recenzi nepíšu hned, ale už mám za sebou několik dalších dílů ze série, takže teď můžu hodnotit s odstupem. Docela mi chybí začátky, kdy Halt s Willem běhali po lese a hnali se za divočáky :) Ale zároveň mě zklamal šestnáctiletý Will, který se choval tak o tři roky mladší, jinak je to jeden z mých nejoblíbenějších dílů, ale půlku jich mám ještě před sebou. V knize jde dost věcí co se stane očekávat, ale i díky tomu je to skvělá kniha, rozhodně doporučuji přečíst, myslím, že pro docela velký věkový rozsah, i když je doporučovaná spíše pro děti, ale přiznejme si jaké děti v dnešní době čtou, samotný John píše, že to psal pro svého syna, aby mu ukázal, že číst je zábava. Sám (v 15) jsem začal víc číst teprve nedávno, a když mě předtím do čtení někdo nutil, tak jsem to prostě nečetl, naopak teď, když čtu z vlastní vůle si to můžu pořádně užít :)

16.03.2014 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Tak jsem dočetl a nemám co dodat, perfektní jako vždy. Děj se pro změnu odehrává v poušti, což je příjemná změna. Jediné co mě na knize trochu trápí je jistota, že nikomu se nikdy nic nestane, ale za to nejspíš může i to že mám za sebou maraton série Píseň ledu a ohně plnou zvratů. Je to přeci jen určeno i pro mladší čtenáře, a pro starší je to skvělá série na oddechnutí. Hned jdu na další díl. To, že Will dostane vlastní léno (nevydržel jsem a koukl se na děj dalšího dílu) mi připadá jako rozumná změna, nemůže přeci do nekonečna bydlet v chatě s Haltem a jeho ženou, také doufám že se do děje pořádně dostane i Alyss.

16.03.2014 5 z 5