Skylarka Skylarka komentáře u knih

Drak Jeho Veličenstva Drak Jeho Veličenstva Naomi Novik

Máte -násť, alebo patríte k mladým dospelým, začuli ste niečo o akejsi dlhej sérii Drakeni z Pernu a jej dĺžka vás odrádza pustiť sa do toho, pretože neviete, či vás bude baviť? Potom si rozhodne prečítajte Draka jeho veličenstva. Ak sa Vám vzťah medzi drakom a jeho kapitánom zdá ako zaujímavá téma, svet Drakenov z Pernu je pre vás ako šitý. Ja som to bohužiaľ urobila opačne, asi päťkrát som zhltla celú sériu Drakenov, takže v tejto knihe ma veľmi nemalo čo ohúriť, a brala som ju skôr ako Drakenov pre začiatočníkov. Napriek tomu vôbec nebola zlá. Ani trochu. Prečítala som ju za jedno popoludnie a páčila sa mi. V podstate jej nemám čo vytknúť a moje hodnotenie by určite bolo ešte vyššie, keby som predtým neobjavila Pern. Určite stojí za prečítanie - milá a príjemná fantasy oddychovka, ktorá urazí len skalných historikov. :D Rozhodne som v tomto žánri natrafila na podstatne horšie knihy, takže s kľudom do toho!

30.09.2021

Dracula, má láska Dracula, má láska Syrie James

Jednoznačne ma uchvátila. Niektoré vysvetlenia, ktoré Dracula podal Míne ohľadom Lucy, mi prišli veľmi známe - sama som uvažovala po dočítaní originálneho Draculu od Stokera, či ju vlastne nezabila tá transfúzia, atď. Dracula bola pre mňa vždy zaujímavá postava a z tohto pohľadu ženy je to ešte zaujímavejšie. Päť hviezdičiek a nečítala som túto knihu naposledy.

16.12.2016