Sisi15 Sisi15 komentáře u knih

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Musím se přiznat, že tohle byla moje úplně první detektivka v knižní podobě. Nikdy dřív jsem se k žádné nedokopala. Vůbec jsem si nebyla jistá jestli se mi bude líbit. Jediný důvod proč jsem si vybrala zrovna tuhle je prostý. Protože je to prostě Rowlingová a já naprosto, ale vážně naprosto miluju Harryho Pottera. Zpátky, ale k detektivce první polovina knihy je spíše jen o tom jak Cormoran vyšetřuje není to tedy nejzajímavější část knihy, ale patří to k tomu a já si to tak trochu užívala. Vůbec jsem občas nechápala proč se na nějaké otázky ptal, ale asi se budu muset zkrátka smířit s tím, že ze mě nikdy detektiv nebude. Druhá půlka knihy byla tak napínavá, že jsem normálně doma po ostatních vražedně koukala, když mě při čtení vyrušily. Bylo to strašné. Musím přiznat, že jsem vraha netušila. Byla jsem v šoku. Nakonec, ale musím uznat, že Rowlingová tohle prostě umí. Všechno i sebemenší maličkosti prostě jsou ve výsledku důležité. Vážně se moc těším na další díl. Brzo se také musím pusti do Prázdného místa. Jsem moc ráda, že jsem si tuto knihu přečetla, protože mě přesvědčila, že mám začít číst detektivky.

11.08.2014 5 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Kniha se mi skoro vůbec nelíbila. Jediný plus na celé knize bylo to, že byla čtivá. Věk Eleny byl naprosto směšný a nechápu, jak někdo něco takového mohl vydat. Hned asi v prvních 20 stránkách byla zjevná inspirace Eragonem a dalších fantasy knih. Bylo to tak okaté a nevkusné. Hned prvních pár stránek je vidět, jak autorka přemýšlí. Mám ráda příběhy o hrdinkách, které něco dokáží, ale ta směšnost toho, že osmiletá holka přepere staršího, silnějšího a většího kluka je dementní. Bylo by to něco naprosto jiného, kdyby jí bylo třeba 16-20, ale v 8 letech. Na prostá demence. I celkové myšlení Eleny neodpovídalo jejímu věku. Tuhle knihu už nikdy nechci vidět. Když jí srovnám s jinými knihami. Je to prznění literatury. Hlavně mi to, ale připadá jako takové ty blogy malých holek na internetu. A to jsem ani nezmínila hrubky v knize a překlepy. Chápu, že někdy něco vyklouzne, ale v této knize mě to utvrdilo jen o kvalitě knihy.

06.07.2014 odpad!