SimpanzJi SimpanzJi komentáře u knih

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

... a v tu chvíli ho napadne, že to možná opravdu posral úplně všechno.

30.01.2021 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Gillian Flynn jsem viděl ve filmové podobě - a to výborně zpracovanou Zmizelou (2014) a příšerně nudné Temné kouty (2015). Ani jednu z těchto knih jsem dosud nečetl, nejdřív jsem se tedy pustil do Ostrých předmětů. Po přečtení první kapitoly jsem si řekl - sakra, zdá se mi to, nebo to bude paskvil. Po přečtení následujících dvou kapitol jsem ale všechna špatná slova o této knížce absolutně smazal z paměti. Začalo to být napínavé, a to se táhlo prakticky až do konce, tedy do 17. kapitoly. Dobře propracované charaktery postav (Adora, Amma, Richard, John...) a zápletka taky stojí za zmínku. Celkově tam bylo hodně slepých uliček, ze kterých se následně přešlo do romantické linie, která se ale pořád mísila (tedy co se týče dialogů) s hlavní kriminální zápletkou. Konečný vrah mě překvapil, protože jsem celou dobu, co jsem knihu četl, přemýšlel úplně o někom jiném. Od 13. kapitoly jsem se nemohl zastavit, a byl jsem přímo stroj na otáčení stránek. Respektive super kniha i s pár náznaky černého humoru. Pokud vznikne filmová podoba, jsem na ni hodně zvědav.

12.12.2015 4 z 5