sibila sibila komentáře u knih

Červenka Červenka Jo Nesbø

Červenku jsem rozečetla už kdysi, ještě coby Červenka nese smrt. Tehdy jsem nedočetla, nemohla jsem se začíst. Protože jsem ale v současné době k HH sedla znovu a tentokrát to čtu chronologicky, vzala jsem ji do ruky znovu a úplně mě strhla. Občas jsem se vracela zpět kvůli jménům, ale to nebylo nic na překážku, na to jsem u sebe zvyklá. Vtáhlo mě to a nepustilo a konec už jsem zhltla se zatajeným dechem. Vynikající.

09.03.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Pro mě spíše oddychovka, co nezanechá stopy, a přečetla jsem jen proto, abych znala vraha, nic mě k tomu hlouběji nepoutalo. Asi jako když koukáte na epizodu nekonečného kriminálního seriálu, který ani pravidelně nesledujete, ale protože jste si k tomu zrovna sedli s večeří, tak to dokoukáte. Námět mě zaujal, bohužel provedení o dost méně. A postavy mě vyloženě iritovaly - především hlavní dvě, které místy (dost často) připomínaly spíše labilní puberťáky než dospělé lidi. A zločinec, který se vynořil jako deus ex machina, tomu také moc nepomohl. Není to sice vyloženě špatné, ale není to nic, o čem bych byla nucena přemýšlet byť jen minutu po dočtení, nebo co by mě donutilo rychle shánět další díl. Možná zase někdy k večeři.

09.03.2020 2 z 5