Shaola Shaola komentáře u knih

Povznesení Povznesení Stephen King

Kratučká jednohubka, ktorá by pasovala do niektorej z Kingových poviedkových kníh. Čítala sa dobre, ale mám pocit, že King do toho nedal všetko, väčšinou vie oveľa lepšie vykresliť charaktery postáv i na oveľa menej stránkach. Nemôžem ale povedať, že by ma príbeh nebavil, je to taká oddychovka na jedno popoludnie ;)

20.01.2020 3 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Asi patrím k menšine, ale aj po druhom čítaní sa mi Strážci zákona páčili o trošku viac ako Beznaděj... Temné, ako všetky Bachmanovky, oproti Beznaději menej náboženských chvíľok, a bolo hrozne fajn čítať znovu o známych postavách, na stretnutie s nimi som sa tešila :) Aj keď King im v Beznaději prisúdil iné úlohy a iné sociálne role. Pre mňa King ostáva kingom ;)

07.01.2020 4 z 5

Opskurno Opskurno Andrew Caldecott

Nebolo to zlé, ale veľmi cítiť, že je to prvá kniha autora, ktorý navyše trpí prílišnou rozkecanosťou a snahou ukázať, že je sčítaný a super inteligentný.. alžbetínska atmosféra super, prijala by som, aby sa väčšia časť deja odohrávala v tej dobe... aj nápad bol perfektný, poprepletaný netypickými fantasy prvkami a bytosťami.. to ma bavilo... ale prevedenie trošku krivká - priveľa postáv, na môj vkus dosť málo vykreslených (ja si dosť potrpím na to, aby v knihe bola aspoň jedna ozaj sympatická postava, kľudne i záporná), autor často skáče z jednej dejovej linky do inej.. a reklama na zadnej časti obálky, že ide o niečo ako Šikmú uličku z Harryho Pottera je dooosť ďaleko od pravdy... nečítala som to jedným dychom, ale bolo to dobré a som celkom zvedavá na pokračovanie... a ešte musím pochváliť obálku, tá sa vydarila ;)

05.01.2020 3 z 5