Seidlerovi Seidlerovi komentáře u knih

Neklidné století aneb Žít se ctí Neklidné století aneb Žít se ctí Kamil Rodan

Vážení,
dostala se mi do ruky další kniha autora Kamila Rodana Neklidné století aneb Žít se ctí. A opět musím konstatovat,že je skvělá. I když přiznám,že jsem se původně zajímala jen o osud jedné studentky,kterou jsem znala od dětství jako maminku mého kamaráda,nakonec jsem se s velkým zaujetím začetla do osudů i dalších studentek a studentů.Bylo pro mne zajímavé sledovat životní osudy mladých lidí jak v dobách studia,tak i v pozdějším životě.
Navíc je v knize také postiženo dění společenské,kulturní a politické města Prostějov s pěknými i problémovými událostmi a prožitky.

Takže nakonec jsem se nadšeně začetla do osudů mně sice neznámých lidí,ale poutavě autorem vystižených. K čtivosti dopomáhá také autorův barvitý jazyk a velké vypravěčské schopnosti. Už se těším na jeho příští knihy.

Jarmila Seidlerová

17.06.2020 5 z 5

Historie novoveských hostinců ve světle dobových dokumentů Historie novoveských hostinců ve světle dobových dokumentů Kamil Rodan

Vážení,

dostaly se mi k přečtení dvě knihy K.Rodana ŽENY S KORUNOU a HISTORIE NOVOVESKÝCH HOSTINCŮ VE SVĚTLE DOBOVÝCH DOKUMENTŮ.

Jelikož mám vztah k historii,první kniha se mi líbila,protože mnohá fakta o ženách významných v dějinách jsem sice znala,ale mnohá nikoliv,takže mi jednak osvěžila paměť,jednak obohatila
mé vědomosti o zajímavé detaily z jejich života.
Druhá kniha je pro mne zajímavá z jiného důvodu.Jsem totiž novoveská rodačka.Mnohé obyvatele jsem znala osobně,mnohé jen z vyprávění svých rodičů či prarodičů,někteří byli dokonce
moji více nebo méně vzdálení příbuzní.Stejně tak mě zaujalo,jak autor uvádí fakta o novoveských budovách hostinců.O existenci některých jsem vůbec nevěděla,jiné jsou pro mne známé
z různých důvodů (např.rodinné akce).

Obě knihy jsou nejen pro mne,alespoň doufám,velkým přínosem.Jsou také zajímavé jak z důvodů výše uvedených,tak i pro autorovo přitažlivé a poutavé vyprávění. A to je veliký dar!!

Obdobné pocity tlumočím i za svého manžela.

Jarmila a Ladislav Seidlerovi

31.12.2018 5 z 5

Ženy s korunou Ženy s korunou Kamil Rodan

Vážení,

mé vědomosti o zajímavé detaily z jejich života.
z různých důvodů (např.rodinné akce).

Obdobné pocity tlumočím i za svého manžela.

Jarmila a Ladislav Seidlerovi

31.12.2018 5 z 5