schizmo schizmo komentáře u knih

Bezstarostní jezdci, zuřící býci Bezstarostní jezdci, zuřící býci Peter Biskind

Tahle kniha je prostě boží! Pro každého fanouška filmové popkultury je to naprostá povinnost, i když se týká vlastně úplných začátků, tj. 70. let, na své si příjde úplně každý, protože kdo by se rád nedočetl o nesmělých krůčcích takových velikánů jako Spielberg, Scorsese, Lucas, Coppola, Friedkin a dalších? A jak podtitul knihy napovídá, pojede solidní kanalizací samotného hollywoodu, takže drogy, chlast a prcání - kdo by si tyhle pikantnosti a všelijaké další bulvárnosti nechtěl přečíst. Protože seriózních životopisných knih je všude dost, tohle je docela příjemná změna. Pokud by byla jen polovička pravda, musela to bejt docela silná káva i na tehdejší telecí poměry. Klečící Beatty před ředitelem studia, Hopper máchající zbraní kdekoli ho napadlo nebo Bogdanovich se zavražděnou maželkou jsou jen střípečky v mozaice tohoto užásného vyprávění. Pro všechny filmové maniaky povinnost!

20.09.2018 5 z 5

Dark Gamballe - Svět za dekou Dark Gamballe - Svět za dekou Aleš Levý

Jak já zbožňuju tyhle retrospektivní knihy o mých oblíbených autorech a interpretech. Po Brunovi z Krabathor / Hypnos tu máme další skvělou biografii, která se čte doslova sama. O složité ceště ke skupině DARK GAMBALE jsem již psal v recenzích na jejich desky, takže zpětně jsem rád, že si můžu přečíst tolik z historie a pozadí kapely. Díky výřečnosti a skvěle sdílnému stylu frontmana Jirky Sedláčka, který se nebojí mluvit o citech i pocitech, je tahle životní výpověď takřka intimní. Kniha je krom skalních fans určená především pro pamětníky české metalové scény, přičemž Jirkův pohled na ni není možná tak rozmáchlý jako ten Brunův, ale z určitého slova smyslu mnohem podrobnější, zvláště pak se zaměřením na filozofii kapely, komponování a koncertování. Díky Allovi, že se nebál tohle realizovat a i když je jeho role spíše komentátorská, ten koncept a uchopení knihy, je naprosto super!

24.08.2018 4 z 5

Prostřeno bez servítků Prostřeno bez servítků Zdeněk Pohlreich

Co vám budu povídat, pro vegana žádné terno :D

Okouzlen brouky a hady Okouzlen brouky a hady Jiří Niedl

Pro mě zásadní kniha mého mládí.

22.11.2014 5 z 5

Chameleoni a gekoni Chameleoni a gekoni Richard Kraus

Hodně podrobná, ale pro laika nebo začátečníka poměrně dost náročná publikace. Vlastně jak chov chameleonů samotný.

Tolkien: Kniha kvízů Tolkien: Kniha kvízů Andrew Murray

Žádné velké čtení, ale prakticky soubor otázek, díky kterým si uvědomíte, že o Tolkienově tvorbě nevíte vůbec nic :D

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Tenkrát jsme to měli na střední jako povinnou četbu, takže jsem tomu přistupoval se značnou nelibostí. Byl sem pak až zaskočen, jak mě to pohltilo a nakonec jsem to přečetl jako opařený na jeden zátah. V těch telecích letech mě to celkem zasáhlo...

18.11.2014 4 z 5