Sanglantelys Sanglantelys komentáře u knih

Dům U tonoucí hvězdy Dům U tonoucí hvězdy Julius Zeyer

Tuto knížku naprosto miluju. Přečetla jsem ji už tolikrát, ale pokaždé na mě stejně silně zapůsobí, jako Rojko na hlavního hrdinu. Ale rozhodně nepopírám, že to není kniha pro každého.

22.01.2020 5 z 5

Šťastný princ a jiné příběhy Šťastný princ a jiné příběhy Oscar Wilde

Slavíka a růži znám od svých pěti let, kdy jsem ji slyšela ve vyprávění Karla Högera, a už tehdy jsem si ji zamilovala. Ale teprve teď jsem se dostala k ostatním Wildeovým pohádkám, které mě všechny velice zaujaly, barvité popisy míst ve mně vyvolaly velmi příjemné pocity. Ale Slavík a růže asi navždy zůstane mým osobním favoritem.
Co se týče vhodnosti příběhů pro děti, jak zmiňuji v úvodu, mně se tento styl líbil už v útlém věku, ačkoli jsem tehdy třeba nerozuměla, co znamená "ještěřička, která byla tak trochu cynik". Ale nijak mi to neuškodilo. Možná jsou ty pohádky trochu náročné, možná jsou trochu filosofické, postavy mají daleko k černobílosti, ale proč bychom měli děti držet od skutečnosti, proč bychom v lidech neměli pěstovat smysl pro krásu a vést je k přemýšlení už od dětství?

16.03.2019 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Jediným pozitivem této knihy je, že je zcela mimořádně čtivá. Jinak kniha historicky velmi nevěrohodná, postavy černobílé, chvílemi připomínala červenou knihovnu. Ovšem, je to třeba jen můj názor.

02.06.2017 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Kniha byla napínavá. Musela jsem ji číst každou volnou chvíli.

20.08.2015 5 z 5