sandy.cole sandy.cole komentáře u knih

Dívka ze souhvězdí Delfína Dívka ze souhvězdí Delfína Daniel Janů

Hezky se to četlo. Netradiční příběh ze současnosti s příchutí s sci-fi.

Barika Barika Daniel Janů

Nic podobného jsem ještě nečetla, ale rozhodně se mi to líbilo. Vzpomínky na Afriku to samozřejmě nemá ani náhodou, ale šanci to dostalo.

Leprechaun Leprechaun Daniel Janů

V první chvíli jsem nevěděla, co si mám o tom myslet. Potom se to rozpletlo a dalo to smysl.

Tělo u vody Tělo u vody Daniel Janů

Ne vždy vypadá na začátku, tak jednoznačně. Mě se to líbilo. Bylo to čtivé.

Dívka se stříbrnými vlasy Dívka se stříbrnými vlasy Daniel Janů

Tak trochu jiný thriller, ale líbilo.

31.07.2021 5 z 5

Kodex Katachi Kodex Katachi Daniel Janů

Příběh dvou kamarádů ve světa anime. Takže, kdo má rád anime a mangu, doporučuji. Mě se to líbilo, ale možná mi tam chybělo více...vlastně ne. proč to bylo tak krátké? (smích)

15.07.2021 4 z 5

Vrah v kapuci Vrah v kapuci Daniel Janů

Skvěle uzavřená pomyslná trilogie. Sandra vs. Kjelsson. Závěr je nečekaný. Jak jinak. Líbilo.

15.07.2021 5 z 5

Medová past Medová past Daniel Janů

Už v úvodu prozradím, že se jedná o pokračování 13 epizody. Autor vyzdvihl postavu Sandry a kromě toho pěkně popisuje, jak se všechno stalo v knize předešlé, aby to později pokračovalo dál. Zajímavá myšlenka prequelu u mě zafungovala. Kdo četl Nymfomanku Sandru ví, že její postava bude vystupovat i v další knize, která doufám vyjde, co nevidět. Co se mi na Kjelssonovi líbí, je také to, že knihy nemají 500 stránek, a příběh se zdlouhavě neprodlužuje, jak se to děje u jiných knih.

22.06.2021 5 z 5

Důkaz kruhem Důkaz kruhem Daniel Janů

Třináctka je pro někoho nešťastné číslo. V případě 13 epizody tohoto detektiva, musím říct, že je to číslo šťastné. Rád bych zmínil, že se zde autor rozhodl pro dvě základní dějové linie. Už z názvu vyplývá, že se budeme tak trochu motat v kruhu. Líbilo.

22.06.2021 5 z 5

Nymfomanka Sandra Nymfomanka Sandra Daniel Janů

Kdo má rád milostné a erotické knihy bude potěšen. Hezky se to četlo a docela by mě zajímal vývoj hlavní protagonistky. V poznámce je uvedeno, že se její postava objevuje v knihách detektiva Kjelssona. Zdá se, že Sandra inklinuje ke kriminální činnosti? Hm.

07.05.2021 4 z 5

Vraždící dordolec Vraždící dordolec Daniel Janů

Opět více dějových linií. Příběh mě celého pohltil a výsledek byl uvěřitelný. Napínavý, chladný a mrazivý.

07.05.2021 5 z 5

Dračí útesy Dračí útesy Daniel Janů

Vyšetřování dvou detektivů různých povah, ale i národností bylo velmi zajímavé. O to větším překvapením byl výsledek. Kjelsson mě opět nezklamal.

22.04.2021 5 z 5

Hříšné polibky Hříšné polibky Daniel Janů

O dvou ženách, o jejich lásce...prostě o nich, velmi příjemné čtení.

Cesta do Yorku Cesta do Yorku Daniel Janů

Co všechno se můžete dozvědět při cestě vlakem. Opravdu hezký příběh.

Smrt na ostrově Laesø Smrt na ostrově Laesø Daniel Janů

Ten ostrov se zdál až neskutečný. Trochu nadpřirozena opět. Jinak krimi jak vyšité.

Kodaňský případ Kodaňský případ Daniel Janů

Tohle se mi líbilo. Napínavé a překvapivé.

11.04.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Pořád jsem čekal, ale s přibývajícími rádoby chtěnými byť nechutnými scénami jsem to vzdal. Autor se v tom opravdu vyžíval. Nebo si to i užíval? Kdo ví.

09.04.2021 1 z 5

Frídda Frídda Daniel Janů

Zajímavá zápletka. Netradiční závěr. Seržantka Romstromová v nebezpečí života. Líbilo.

09.04.2021 4 z 5

Nebezpečná Sky Waydersová Nebezpečná Sky Waydersová Daniel Janů

Najít, zkusit a přečíst! Nebylo to špatné. Možná tam něco chybělo, ale rozhodně to byl zajímavý příběh. Téma s mimozemskou DNA už tu bylo, ale že by se pak ona změnila v draka? Asi ne. Filmová podoba by se mi líbila.

05.04.2021 4 z 5

Odkaz Temných hor Odkaz Temných hor Daniel Janů

Tohle je hodně zvláštní příběh. Pokud má rád někdo krimi a nevadí mu, že je to střihnuté jemnou duchařinou, bude překvapen, co se z toho vyklube. Už jsem si zvykl, že některé knihy o tomto detektivovi jsou s drobnými prvky nadpřirozena. Líbí se mi. Nejsou to žádná krvavá jatka s popisem morbidních vražd a mučení. Zápletka může být někdy překvapivá, ale někdy předvídatelná. Těch krimi knížek je tolik, že mnohdy nelze vymyslet něco úplně zcela nového. Vždy záleží na subjektivní pocitu čtenáře, co chce číst. Je to volba a každý jí máme.

05.04.2021 4 z 5