Sakura263 Sakura263 komentáře u knih

Hra s vonným dýmem Hra s vonným dýmem Laura Joh Rowland

Zajímavý příběh, zajímavé rozzuzlení :) těším se na další jeho detektivní zápletky :)

26.03.2021

Bez bahna lotos nevykvete Bez bahna lotos nevykvete Thich Nhat Hanh

Kniha mi dala hodně. Nejprve mě zaujalo, že ji napsal mnich a zenový mistr. Potom jsem se začetla a začala se podle ní řídit. Byl mazec pozorovat na sobě změny, které zavinila jedna tenká knížka. Vím, že nevyřeší úplně vše, ale rozhodně posune člověka dál.
Jsem moc ráda, že jsem na knížku narazila a mám i doma jeho další knížku, která zatím leží na poličce.
Rozhodně ji doporučuji.

18.05.2019 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Miluji poznávat nové kultury a tak tako knížka byla jasná volba. O Japonsko jsem se začala zajímat nedávno a to až tak, že sbírám informace různě po internetu i v knížkách. Tato knížka mi umožnila trošku nahlédnout do života v Japonsku. Rozdíly jsou mnohdy obrovské a pro nás nepochopitelné. Některé mě i překvapily a vůbec si nedokážu představit, jak to tak může fungovat.
Kniha mě příjemně překvapila a zároveň navnadila za poznáním této pro nás exotické země, mnohem hlouběji :)

31.03.2018 5 z 5

Úsměv je nejlepší odpověď Úsměv je nejlepší odpověď Bernhard Moestl

Kniha o práci se sebou samým. O tom jak dokáží myšlenky a psychika ovládat naši mysl a přitom si to neuvědomujeme. Úsměv je podle mě vzácný. Když jdete po ulici málo kdy se někdo usmívá. Málo kdo má pozitivní myšlení.
Podle této knížky se snažím řídit a už několikrát se mi stalo, že mi člověk na ulici úsměv oplatil. Je to skvělí vnitřní pocit :)

19.03.2018 4 z 5