Ruthiee Ruthiee komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kámen mudrců byla druhá kniha ze série o Harrym Potterovi, kterou jsem četla, po Vězni z Azkabanu. Je to kniha, ve které se nachází ta dětskost a dobrodružství, jaké můžeme najít v jiných dětských knihách. Na této sérii je ale vyjímečné a skvělé dospívání nejen hlavního hrdiny, čímž se s každouo knihou stává děj zaímavějším.

23.08.2011 5 z 5

Kniha Harry Potter a Vězeň z Azkabanu se mi dostala do rukou až po shlédnutí prvního filmu, když jsem byla zhruba v osmé třídě. Do té doby pro mne knihy jako takové nebyly ničím zajímavým. Nebyla jsem zvyklá denně ležet v knížkách a musím říct, že to byl právě film, který mě zaujal natolik, abych do knihy alespoň nahlédla. První knihou série Harryho Pottera, kterou jsem přečetla, byl právě Vězeň z Azkabanu. Nedoufala jsem v to, že se dostanu přes druhou kapitolu, s mým tehdejším zapálením pro četbu, ale musím říct, že mě kniha natolik chytla, že jsem ji přímo hltala. Obracela jsem stránky s takovou chutí, že jsem ve jejím čtení dospěla až k samému konci a bylo rozhodnuto. Musela jsem se pustit do ostatních dílů a začít samozřejmě od toho prvního. Podtrženo, sečteno, tato kniha byla tou, která mě přivedla ke čtení a ukázala mi, že děj na stránkách knih je vlastně i mnohem zajímavější a člověk si jej může intenzivněji vychutnat než ve filmu.

23.08.2011 5 z 5