Russelyahn Russelyahn komentáře u knih

Poutnická cesta z Brna do Celly Panny Marie Poutnická cesta z Brna do Celly Panny Marie Šebestián Kubínek

Kniha velmi dobře vystihuje průběh cesty na poutní místa, včetně pobožností, které jsou vykonávány po cestě. Též velice dobře čtenáře případně poutníka nasměrovává k chvále a cti Boží.
Zároveň je to cenný dokument i s hlediska již zaniklých míst a popis tamější přírody v druhé polovině 19. století.
Sám jsem si cestu zmapoval a je to až neuvěřitelné, jak přesně je popsaná. Teším se, že se budu moci vydat na tuto pouť, bude-li to vůle Boží.

07.03.2024 5 z 5

Václav Kosmák: Životopis Václav Kosmák: Životopis Pavel Julius Vychodil

Životopis je psaný v jazyce pro současného čtenářena (2023) poněkud složitější, ale postupně se dá osvojit.
Jsou zde důležité informace nejenom o panu faráři samotném, ale i cenné lokální informace, což ocení drobní historikové pocházející z oblastí, kde páter Kosmák působil. Do této kategorie spadá i má maličkost, proto tak vysoké hodnocení.

10.08.2023 5 z 5

Čtyři knihy o následování Krista Čtyři knihy o následování Krista Tomáš Kempenský

Radikální a přitom tak prosté. Strašidelné a přitom tak krásné. Aktuální a potřebné v jakékoliv době, ačkoliv by si někdo mohl ťukat na čelo. Zajed na hlubinu, to co obdržíme nám tady nikdo a nic nenabídne.
Teď už si jenom vzít obsah k srdci a každodenně z toho čerpat a žít.

09.08.2023 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Co všechno člověk vydrží, když má pro co žít, když má smysl života. Respekt k hrdinkám. Respekt k tématu a zpracování. Byť některé pasáže pro mě dlouhé a namáhavé.

09.04.2020 4 z 5

Srdce Srdce Edmondo de Amicis

Ó, kéž by se vrátila taková úcta k učitelům. Nic strojeného. Čisté srdce...být jako Garrone, to by bylo panečku něco...

07.01.2020 5 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Jednalo se o moje první setkání s tak velkým spisovatelem, jako je p. Čapek. K Anglii a k cestování mám silný vztah, a proto jsem očekával víc cestopisný charakter. Nicméně občasné popisky krajiny a lidí a finální komparace s naším národem, mi umožnily se opět vrátit na ostrov a vychutnat si plně to, co krasně konzervativně velkého umí nabídnout. ....A k tomu srovnání? Haha. Malý parníček může doplout stejně daleko, nebo někam jinam.

15.12.2019 3 z 5