Roushino Roushino komentáře u knih

Odkaz lidské rasy Odkaz lidské rasy Radek Sterakdary Starý (p)

(SPOILER) To jsem jednoho dne přišel na Sterakdaryho stream, a zeptal jsem se, jak je na tom pokračování Odkazu lidské mysli, který se mi moc líbil, a jestli už je nějaké datum vydání. Sterak mi tehdy řekl, že jestli se mi líbil Odkaz lidské mysli, z Odkazu lidské rasy se mi zují ponožky. Pak konečně nastal den, kdy kniha vyšla, já jsem se dychtivě pustil do čtení, a s úsměvem ve tváři jsem zjistil, že Sterak to opět dokázal. O Odkazu lidské mysli jsem prohlásil, že je to nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl. A i když jsem od té doby přečetl spoustu dalších děl ze stejného žánru, toto tvrzení se nezměnilo v ničem jiném, než v tom, že Odkaz lidské rasy se na toto pomyslné první místo řadí taktéž, po boku prvního dílu. Stále trvám na tom, že jsem nikdy nečetl nic tak dobrého, jako je tato série, a to čtu jedno sci-fi za druhým. Jakmile vyjde třetí díl, instantně ho musím mít. Zakončení druhého dílu mě nenechá v noci usnout, dokud se nedozvím, jak to dopadne. Fanoušci sci-fi, které zajímá umělá inteligence a myšlenky jako je např. Fermiho paradox, mají absolutní povinost si tuto sérii přečíst. Nelze ani slovy vyjádřit, jak moc knihu doporučuji, ani jak moc se těším na pokračování, tentokrát už velké finále (i když mě dost mrzí, že příští kniha by měla být poslední, ale každý příběh musí někdy skončit, jinak bychom si ho tolik nevážili) :D

16.02.2024 5 z 5

V prázdnotě V prázdnotě Filip Kurečka

"V prázdnotě". Už jen ten název byla první věc, která mě na knize zaujala. Jakmile jsem se pustil do čtení, nebyl jsem schopen tu knihu položit. Absolutně geniální příběh se skvělou zápletkou, který můžu jenom doporučiit. Má knihovna je plná sci-fi knih a románů, které jsem přečetl, ale "V prázdnotě" je klenot mezi nimi. Skutečně jedna z nejlepších knih, co jsem zatím četl. Nemůžu se dočkat, až vyjde pokračování, které přísahám, že začnu číst okamžitě po vydání :D

16.02.2024 4 z 5

Odkaz lidské mysli Odkaz lidské mysli Radek Sterakdary Starý (p)

(SPOILER) Můžu s čistým svědomím říct, že Odkaz lidské mysli je ta nejlepší kniha, kterou jsem kdy v životě přečetl (a to jsem už přečetl Marťana a ostatní knihy od Andyho Weira, a jiné sci-fi knihy). Miluju sci-fi, a tahle kniha naprosto předčila mé očekávání. Kdybych ji měl ohodnotit body 1 až 10, pohybuje se tak na dvaceti bodech. Moc se mi líbí, že technologie působí velmi realisticky. Líbí se mi například koncept spirálové centrifugy, ale to hlavní je samozřejmě síla lidské mysli. Kledby, myslit, arakové, Gorové, arbitři, chladná inteligence, čtyři megaměsta, Edriva,... To všechno vytváří naprosto dokonalý komplexní svět s úžasnou sci-fi atmosférou. A ten příběh: dokonalost sama. Bylo tam několik momentů, které mě tak překvapily, že bych o nich v životě neřekl, že nastanou. Přesně to u knih miluju: když to nečekám. Je důležité, aby příběh nebyl takový, že budu jen čekat na děj, který už dávno předvídám. A musím říct, že to, co se stalo těsně po smrti Alvy by mě nenapadlo ani v těch nejdivočejších snech. Velmi propracovaný a originální příběh a úžasné rozuzlení. Když jsem to četl, doslova jsem se nemohl donutit tu nkížku položit. A když jsem to dočetl, spadla mi čelist. Vím, že bych měl na závěr i vytknout něco, co se mi nelíbilo, ale mě reálně nic nenapadá. Nedokážu ani slovy vyjádřit, jak moc se těším, až vyjde další díl. Odkaz lidské mysli můžu jen a jen doporučit.

24.02.2023 5 z 5