ritule ritule komentáře u knih

Tajemství jeskyně pokladů Tajemství jeskyně pokladů Petr Hugo Šlik

Zúčastnili jsme se se synem besedy s autorem této knížky, už ze čtených úryvků byl nadšený (bude mu 8 let), knihu si koupil a doma se hned začetl. Celý víkend byl ve znamení čtení této knihy. Je to napínavá dobrodružná kniha odehrávající se na předměstí jednoho českého městečka.

05.03.2018 5 z 5

Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly Adele Faber

Velmi užitečná kniha pro všechny rodiče a ty, kteří pracují s dětmi. Vyplatí se nad jednotlivými tématy a radami zamyslet, vyzkoušet je postupně na dětech. Souhlasím s autorkou, je to jako se učit cizí jazyk. Děti to ocení, a když ne hned, tak po čase určitě. Naslouchat dětem, uznávat jejich potřeby, být pozitivní, omezit "ne" a zároveň si zachovat právo na své pocity a potřeby - a může se nám i dětem žít společně lépe.

22.06.2015 5 z 5

Agónie a extáze Agónie a extáze Irving Stone (p)

Nádherná kniha, řadím ji mezi své vůbec nejlepší knihy, které jsem četla. Vtáhla mě a nepustila, dokud jsem nedočetla poslední stránku. Po pár letech jsem se k ní vrátila a zážitek byl stejný. Člověk se v ní i hodně dozví. Při mé návštěvě města Florencie jsem pak pátrala po místech spojených s Michelangelem a díky knize jsem si živě přestavovala dobu, ve které Michelangelo žil a události z jeho života.

07.01.2014 5 z 5