ritakrnov ritakrnov komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Něco ke komentáři, který napsala "Salonka". Jirotka jistě nezamýšlel napsat něco světoborného a převratného. Napsal pouze obyčejný lidský příběh z té doby, který okořenil svým vlastním příjemným humorem. Myslím, že to, že není psán drsnějším a surovějším způsobem, který pisatelce vyhovuje, je právě to, čeho si většina "Saturninovců" cení. Lidsky příjemný a teplý humor duši pohladí, což je v dnešní drsné době velmi zapotřebí. Já osobně jsem po této knize sáhla vždy, když mi bylo ouvej, Smích a dobrá nálada, jež četba této knihy lidem dává, je ta léčivka, kterou velmi potřebujeme.

20.05.2016 5 z 5

První muž království První muž království Ludmila Vaňková

Ve škole jsem měla ráda matematiku, fyziku a chemii, prostě neholčenčí předměty. Dějepis byl moje noční můra. Nezajímal mě a moje vydřené dobré známky mi zajistil pamatovák na čísla. Na průmce dějepis nebyl a po založení rodiny a příchodu dětí, jsem věnovala to málo volného času čtení naprosto jiných knih. Už nevím, jak se mi dostala do ruky tato, ale pamatuji si, že jsem si najednou připadala jako v jiném světě a přečetla jsem ji za sobotu a neděli a ihned potom ještě jednou. Najednou už historie nebyla jen ty otravné nabiflované letopočty. K nim se mi začaly přiřazovat postavy z knihy se svými příběhy a osudy. Od té doby jsem přečetla spoustu historických románů, v první řadě od této autorky. Nedokážu objektivně posoudit, zda je tato kniha autorčina nejlepší, ale pro mne určitě je. Díky ní jsem strávila mnoho krásných chvil při čtení tohoto druhu literatury.

23.05.2016 5 z 5