Rinalee Rinalee komentáře u knih

Vzpomínky ledu Vzpomínky ledu Steven Erikson (p)

Co na to říct, prostě Malaz a Steven Erikson :) To, co mě na celé sérii dostává je její realismus. Jedno máchnutí a ocitnete se před bránou mistra Kápě. Žádné náhlé zesílení postav na prahu smrti, žádné slitování ani záchrana na poslední chvíli. Vše je dokonale propracované. Humor, napětí, děj, postavy, svět - dokonalost. Steven Erikson je pro mě zkrátka literární bůh.

16.07.2018 5 z 5

Střepy času Střepy času Lynn Flewelling

Celkově hodnotím knihu po Příchodu Tmy jako nejlepší z celé série.
Alec a Seregil vás provedou detektivkou, kde hlavní roli mají duchové a magie.
Kniha mě vtáhla do děje, nemohla jsem se od ní odtrhnout a byla napjatá, co bude dál. Také jsem ráda, že autorka dala prostor i Mikovi a hlavně Therovi. Část s očistným rituálem byla dokonalá. Ano, trochu mi vadilo, že je Alec až moc velká citlivka, ale...to by nebyl on :D. Je to jeho povaha a já ho miluju.
Čtyři hvězdičky. Proč? Za konec. Na to, jak se to natahovalo byl konec hrozně uspěchaný. Prostě šup tam a hotovo.
Je škoda, že série Nočních běžců končí. Seregil a Alec budou navždy v mém srdci. :)*

16.07.2018 4 z 5

Zloděj duší Zloděj duší Martin Booth

Lepší než první díl!
Jsem ráda, že Sebastian dostal více prostoru než v jedničce, jelikož je to úžasně propracovaná postava, kterou jsem si zamilovala už v prvním díle. Pobavilo mě jak ho dvojčata učila zvykům 21. století a Timovy hlášky neměly chybu :D. Dozvíte se i něco nového z alchymie, což taky považuji za velké plus.
Celkově hodnotím pěti hvězdičkami, ovšem trochu mě zklamal konec - dva mocní mágové, vtělení zla byli snadno poraženi třemi dětmi. (ano, chápu, že je to knížka pro mladší čtenáře, proto mi to tolik nevadilo). Škoda, že není třetí díl!

17.08.2018 5 z 5

Alchymistův syn Alchymistův syn Martin Booth

Krásná knížka pro mladší čtenáře :) Celkově hodnotím kladně, i když souhlasím níže s trudošem, že postavy Pip a Tim nehrají nijak důležitou roli a vůbec by nevadilo, kdyby tam nebyli a děj se dal více roztáhnout. Trochu mě mrzelo, že to bylo celé zaměřené spíše na dvojčata a Sebastian a jeho úhlavní nepřítel byli vsunuti do pozadí, což je velká škoda. Mnoho akce zde taky nenajdete, ale i tak stojí knížka za přečtení.
Těším se na druhý díl!

16.07.2018 4 z 5

Dračí kodex Dračí kodex Richard A. Knaak

Celou knihu jsem měla pocit, že autor nepřistupuje k postavám neutrálně (autor je jen na straně hl. hrdiny, snažil se ho vykreslit jako nejlepšího). Wellenovi narážky a činy mi chvilkami nedávali smysl, jeho dětinské chování bylo otravné a čarodějka Xabene byla stejná - nudná, pořád fňukala a zprotivila se mi hned na začátku. Jediný "normální" byl čaroděj Shade. Parádně propracovaná postava a díky němu jsem knihu dočetla až do konce (i když na začátku knihy byl trošku pološílený, takže chvilku trvalo než se plně zapojil do děje :D) Jen škoda, že se ho autor snažil prostřednictvím hl. hrdiny vykreslit v tom nejhorším světle, přestože k tomu nebyl důvod.
Celkové shrnutí: Dvě hvězdičky. Víc opravdu dát nemůžu. A to jen díky Shadeovi. Nic moc se tam nedělo, popis prostředí žádný, mnoho nového zde taky nenajdete. Knaak je dobrý spisovatel, ale tahle knížka se mu nepovedla.

16.07.2018 2 z 5