RenkaB RenkaB komentáře u knih

Malevil Malevil Robert Merle

Knihu jsem si přečetla na doporučení a nezklamala. Dobře se četla, příběh je pěkný. A rozhodně donutí k zamyšlení. Mnohokrát mne při čtení přepadly myšlenky typu "co by, kdyby" (s přihlédnutím k tomu, co se děje kolem nás ve světě) a honem jsem je odháněla pryč. Doufám, že obsah knihy zůstane navždy sci-fi.

24.11.2017 5 z 5

Daruj mi křídla Daruj mi křídla Lucie Huková

Od této knížky jsem očekávala více propracovaný pracovní vztah, než se prokousávat čtením o vyvíjejícím se mileneckém vztahu dvou mužů. Vědět, kam ta kniha bude směřovat, nečetla bych ji. Zřídka však odkládám nedočtenou knihu. Když už chci něco hodnotit, tak se to snažím přečíst celé. Ač jindy bych měla 350stránkovou knihu přečtenou za pár hodin, tuto jsem musela odkládat a vracet se k ní několik dnů. Příběh mi připadal zaměřený převážně na to, aby mne jako čtenáře vychovával k tomu, abych homosexualitu brala jako normální věc. Beru, vždyť je to každého soukromá věc, koho se rozhodne milovat. Ovšem autorka svým podáním příběhu mě akorát odrazovala od čtení.
Další věcí, která mne rušila při čtení, byly chyby v knize, namátkou např. vískání/výskání. Nebo používání slova "déle" ve významu později, byť to bylo v přímé řeči. Asi jsem ze staré školy, když očekávám, že autor bude ovládat český jazyk na velmi dobré úrovni. Případně využije služeb korektora.

11.12.2016 2 z 5

Nedá mi to, ale musím konstatovat: kolik to muselo dát práce (na sebrané fotografie uměle naroubovat nějaký příběh), a přitom taková blbost. Knihu jsem přečetla celou, byť to nebyl "můj šálek kávy". Mám za to, že se v knize používá až moc jednoduchý styl, všechno předkládá, vypráví, popisuje. Na nic jsem nemusela přijít vlastní úvahou, pozorností při čtení a spojením si věcí do souvislostÍ. Evidentně nepatřím do té správné cílové (věkem) skupiny. Nepřijde mi ani, že by to bylo čtivo pro náctileté, spíš tak pro desetileté.

23.11.2016 2 z 5