Renek Online Renek komentáře u knih

Večný pocit nedele Večný pocit nedele Mirka Ábelová

Byl jsem nadšený s jakou přirozeností autorka přistupuje k jinak superlativy ověnčenému a glorifikovanému mateřství. Je fajn nahlédnout i na druhou stranu barikády, bez přílišného básnického patosu. Kniha příjemně plyne, jelikož spíše připomíná ústřižky z deníku než knihu poezie, což ale rozhodně není v tomto případě na škodu. Čtyři hvězdy za knihu a pátou za parádní interpretaci na živo. Děkuji.

31.03.2019 5 z 5

Vzbouření na Elsinoře Vzbouření na Elsinoře Jack London

Musím se přiznat, že ač zarytý příznivec Londonův, jsem měl zpočátku poměrně problém dostat se do knihy. Po první třetině se kniha teprve rozjede a poslední díl člověk čte s otevřenou pusou a bez přestávky.

29.01.2019 4 z 5

Modré hladiny Modré hladiny František Hrubín

Hrubín je pro mě pan básník. Jeho přírodní verše jsou protkané tak úžasně bohatou obrazností, že jsem si je okamžitě zamiloval. Klasika Romance pro křídlovku zas velmi sugestivně probouzí vzpomínky na vlastní dospívání a první lásky. Nemám co vytknout.

25.01.2019 5 z 5

O lidských vztazích II. Rodiče a děti : Dospívání O lidských vztazích II. Rodiče a děti : Dospívání Anton Terstenjak (p)

Knihu jsem obdržel z recese od svého kamaráda. Informace v ní jsou veskrze obecného charakteru, mnohdy již zastaralé. Leč pár nadčasových příkladů by se z ní vyzobat dalo. Jsou věci, které ve mě rezonovaly, ale bylo tomu tak 50 na 50.

04.01.2019 3 z 5

Mořský vlk Mořský vlk Jack London

Mistrovský kousek. Velice sugestivní a drsná kniha. Rozhodně ji zařazuji do desítky nejlepších knih od Londona.

13.11.2018 5 z 5

Když Bůh se směje a jiné příběhy Když Bůh se směje a jiné příběhy Jack London

Perfektní, dramatické, povídkám nechybí spád a solidní gradace. Tento výběr povídek mě opravdu sedl.

10.10.2018 5 z 5

V jeskyni mrtvých V jeskyni mrtvých Jack London

Fajn povídky rozličných kvalit. Některé patří k mým top, některé moc nezaujaly, ale i tak tleskám. Na špatnou knihu od Jacka Londona jsem ještě nenarazil.

27.09.2018 4 z 5

Malá dáma z velikého domu Malá dáma z velikého domu Jack London

Výjimečná kniha, pro mě však s relativně pomalým rozjezdem. Do první třetiny jsem chtěl knihu odložit, ale vyplatilo se vydržet, protože pak už to bylo jiné kafe.

23.09.2018 4 z 5

Ztracená tvář. Díl II. (5 povídek) Ztracená tvář. Díl II. (5 povídek) Jack London

Výborné. Dosahující kvalit dílu prvního :)

06.09.2018 5 z 5

Ztracená tvář. Díl I. (7 povídek) Ztracená tvář. Díl I. (7 povídek) Jack London

Chytlavé, čtivé povídky plné akce a zajímavých zvratů.

31.08.2018 5 z 5

Syn slunce Syn slunce Jack London

Skvělá kniha, ze které člověk přímo ždímá dobrodružství. Navíc je námětově velice různorodá. London prostě uměl:)

28.08.2018 5 z 5

Volání divočiny Volání divočiny Jack London

Nádherná kniha, ke které jsem se s ostudou dostal až teď, i když Londona čtu roky. Silný příběh vyprávěný z psí perspektivy rozhodně zaujal.

26.08.2018 5 z 5

Ročník 24 Ročník 24 Jiří Šotola

Poezie lidská a mnohovrstvá. Konejšivá i znepokojující, ale hlavně živá, živelná a nadčasová. Díky za ní.

08.08.2018 5 z 5

Cikáni a jiná próza Cikáni a jiná próza Karel Hynek Mácha

Myslím, že kvalita Máchovi poetiky je v dnešní době už prakticky neoddiskutovatelná, proto jsem byl (stejně jako u Máje) uchvácen hlavně oním bohatým popisem přírody. Každopádně Cikáni mě přišli příběhově slabší. Zbytku bych se nebál dát hodnocení maximální. Jinak doporučuji Křivoklad v rozhlasové inscenaci z produkce Českého rozhlasu. To je opravdu zážitek.

31.07.2018 4 z 5

Nebezpečí sklizně Nebezpečí sklizně Otokar Březina (p)

Mistrovské dílo lyrického titána české poezie. Básně burcující fantazii k nepříčetnosti. Velkolepá sbírka, ke které se budu rád vracet. Vřele doporučuji.

01.07.2018 5 z 5

Tóma Bojar Tóma Bojar Antonín Sova

Musím říct, že mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetl. Zpočátku se mi zdála nezajímavá, ale to se naštěstí brzy otočilo. Sovův vypravěčský jazyk je květnatý a originální. Příběh interesantní. Renek doporučuje.

28.05.2018 5 z 5

Drobná prosa Drobná prosa Jan Neruda

Nerudových spisů tu budu komentovat ještě přehršel, takže zatím zůstanu u toho, že jde o zajímavý výběr. "Trhany" a "Různý lidi" jsem již četl, každopádně "Pařížské obrázky" a "Báby a baby" velmi zaujaly.

21.05.2018 5 z 5

Nový život Nový život Dante Alighieri

Zajímavý výběr z Dantovy tvory obalený mnohými informacemi ze života slavného florenťana.

14.05.2018 5 z 5

Menší cesty Menší cesty Jan Neruda

Neruda uměl psát čtivě. Jeho cestopisy mě krapet připomínají ty Čapkovy, tudíž jsem byl četbou velice uspokojen a už se vrhám na další.

11.05.2018 5 z 5

Povídky Povídky Ernest Hemingway

Bohatá a různorodá směs povídek, která rozhodně nenudila.

23.04.2018 5 z 5