redy019 redy019 komentáře u knih

Svět podle Alexe Svět podle Alexe Štěpánka Hašková

Tak to byla teda jízda! Knihu jsem si přečetl na doporučení a ze začátku jsem se toho trochu bál, jestlikož to není vůbec můj žánr. Ale od prvních stránek mě kniha vtáhla a nepustila. A to až do samého konce, který také oceňuji, že nebyl tuctový. Tomu říkám spisovatelský um! Klobouček dolů a už teď se těším na další spisovatelčin počin.

02.02.2022 5 z 5

Dlouhej špacír Dlouhej špacír Zuzana Švoncová

Tak tohle je luxusní kousek, který by vám v knihovničce neměl chybět! A milovníkům Skandinávie už vůbec ne! Hned od začátku mě kniha vtáhla do děje a připadal jsem si, že celou cestu absolvuji společně se Zuzkou a Honzou. Hltal jsem veškerý popis míst i dějů a zároveň jsem se neskutečně pobavil autorčinými úžasně humornými přirovnáními, které musím vážně vyzdvihnout. Celý příběh krásně dotváří autorčina upřímnost a popis skutečných (nikoli hezky pro knihu upravených) myšlenek, tak jak přicházejí. A tím, že autorka je česká, tak jsou pro nás všechny popisy a pocity tak nějak vice uchopitelné. No nic.. zavazuji botky.. vyrážím na trek a těším se na další autorčin počin :-)

15.08.2021 5 z 5