Red-haired Red-haired komentáře u knih

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Po dočtení knihy jsem samozřejmě zapomněla úplně na všechno, co se dělo předtím, protože mě konec naprosto šokoval. Takže se Rose vydává na dalekou cestu, aby zabila někoho, koho miluje? Fajn, tak tohle přece nemůže nechat nikoho chladným. Okamžitě jsem začala číst další díl, přece jsem takovou záležitost nemohla nechat nedořešenou.
Vážně povedený díl plný akce a napětí a samozřejmě naprosto šílený závěr knihy, který celou knihu vynesl o stupeň výš.
Mimochodem: Rose a komunikace s duchy? Pecka!

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Největším přínosem pro tento díl je bezpochyby postava Adriana. Myslela jsem si, že už to nemůže být lepší, že už i tak má kniha spoustu zajímavých a rozmanitých postav, které si člověk zamiluje, ale ne, autorka dokázala knihu oživit ještě víc, a tak se na scéně objevuje nejen Adrian, ale také Rosina matka Janine. No kdo by se netěšil na mamču, která dá své dceři takovou ránu, že ji na další dva týdny zmrzačí obličej :D. Líbí se mi, jak se jejich vztah vyvíjí, ale daleko víc mě uchvátil ten tajemný hoch, který vám umí vklouznout do snů :).
Rose opět nepostrádá své kouzlo a sarkastický humor, navíc je po tomto dílu o něco dospělejší, a tak kniha opět nutí sáhnout po dalším dílu.

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Není to žádný upírský škvár, ale zatraceně skvělá knížka, která vás do svého světa snadno vtáhne, a už nepustí - a to je teprve začátek. Další díly jsou jako droga, závěr knihy vždy nutí shánět další. Konečně jsem našla dokonalou knižní hrdinku v podobě sebevědomé, vtipné a obětavé Rose, která mě baví po celou sérii. Autorka si umí pěkně pohrát s dialogy a tak se mi stalo, že jsem se do knížky začetla i podruhé. Je neskutečné, jak špatně kniha podle popisu a obálky vypadá a jak geniální nakonec je její obsah.