RADOST RADOST komentáře u knih

Být Japonkou Být Japonkou Joan Itoh Burk

Kniha mě donutila přemýšlet a srovnávat. Jak bych se zachovala já v situaci hrdinky, ale ve svém prostředí? Nakolik jsem schopna vzepřít se obvyklému a nectít tradice? Jsem vůbec schopna pochopit japonskou kulturu, postavení japonských žen v současnosti? Postupovala bych stejně jak Misako? Děj mě uchvátil, navíc jsem se dozvěděla hodně o japonských tradicích.Bylo to dobré čtení.

05.09.2011 5 z 5

Callisto Callisto Torsten Krol

Tak trochu švejkovina.Americká.Napřed jsem se jen divila - může být někdo tak blbý a naivní jak hrdina této knihy ?Později jsem mu tu jeho hloupost, posílenou jakýmsi omezeným pudem sebezáchovy, tak trochu záviděla. Protože mu vlastně umožnila dostat se z vlastních malérů a vyzrát nad běžnou mašinérií současného života a politickou mocí. Jsme jen figurkami?Co se stane, když děláme špatné tahy? Co se stane, když si loutka zašmodrchá ovládací provázky a ohrozí loutkovodiče?

05.09.2011 4 z 5

Ubožáci Ubožáci Yiyun Li

Čína 1979 - osudy lidí v jednom provinčním městě.Vzájemně na sebe navazují a náhodně se ovlivňují. Pro mě odlišný svět,ale povahy lidí a jejich postoje už tak cizí nejsou.Doporučuji přečíst.

04.09.2011 4 z 5

Dívky ze Šanghaje Dívky ze Šanghaje Lisa See

Každý z nás má své touhy a chce činit svobodná rozhodnutí, žít dle svých představ. Jen málokdo to však dokáže, protože je spoután minulostí, tradicemi, pravidly, politikou, láskou, vděčností, zodpovědností i vlastní zbabělostí nebo nerozhodností. Nad tím vším jsem se musela zamýšlet při čtení životního příběhu čínských sester provdaných do USA. Poutavá, dobrá knížka.

03.09.2011 5 z 5

Písmenková polévka Písmenková polévka Barbora Hrůzová

Tato kniha bude mít své kouzlo pro aktivní hráče scrabble, účastníky turnajů a návštěvníky on-line herny. Já k nim patřím a skutečně jsem si při čtení připadala jako doma. Ovšem sám detektivní příběh i jeho zpracování mě zklamal.

03.09.2011 2 z 5