Radhagupta Radhagupta komentáře u knih

Česká kuchařka bezmasá aneb vaříme levně a zdravě Česká kuchařka bezmasá aneb vaříme levně a zdravě Alexander Brehmen

Považuji tuto kuchařku za výbornou ukázku toho, jak se stravovalo v minulém století. Kuchařka obsahuje velké množství vyvážených jednoduchých i složitějších receptů, které vám ukáží nové způsoby zpracování běžných potravin různými způsoby (luštěniny, zelenina, houby, ale i ovoce apod.) Kuchařka není čistě bezmasá (jak hlásá název), neboť značná část jídel je "vyšperkována" např. opečenou slaninou. Kuchařka proto není vhodná pro zapřísáhlé vegetariány. Jak bylo zmíněno níže, je zde minimum fotek (což naopak hodnotím kladně - nekupujete obrázkový komiks, ale knihu plnou receptů). Mám rád jednoduché, rychlé a zdravé recepty, proto mi tato kniha maximálně vyhovuje.

24.06.2014 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Timothy P. Mulligan

Jedna z mála knížek, která se celkem věrohodně a přesně věnuje období, ve kterém byly německé ponorky již "lovnou zvěří" a pramálo ohrožovaly bezpečnost zásobování spojenců. Krom toho přibližuje život a charakter jednoho z nejschopnějších ponorkových velitelů druhé světové války, který se stal obětí úspěšné americké desinformační kampaně a propagandy. Kniha patřící mezi "ponorkářskou" špičku.

18.06.2014 5 z 5