Radeon Radeon komentáře u knih

Vládce mořských hlubin Vládce mořských hlubin J. M. Troska (p)

Leč jsem čet po 35. roce :) tak jsem se dostal někam do časů mladého fantazíra možná ani ještě školou nezkaženého, co žije ve svých představách o dobrodružství, vědě a technice. Hlavní hrdina byl takovým Mirkem Dušínem v něčem, což když jsem minulý rok čet, tak dnes už takový idol dokonalosti je na míle vzdálený současným idolům hlavního hrdiny.

02.04.2021 4 z 5

Dialogy o matematice Dialogy o matematice Alfred Rényi

Tohle je super počin, opravdu ponoření do hluboké filosofie matematiky nebo matematické filosofie? Doporučuji všem inteligentním a zvědavým, které zajímá, jak matematika, co jako neviditelná Eminence prostupuje Vesmírem a samotným Bytím a přitom je nehmatatelná a dokonce si dovoluje vynášet "absolutní pravdy" ?

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Mě k téhle knize přivedl nejdříve ruský a potom polský seriál na doporučení kámoše. Musím říct, že mě to nadchlo. Ten ruskej nemá chybu. Všude vyprávím o tomto díle, tom seriálu a lidi to neberou vážně :) Ani je nenadchli první dva díly :( Asi by to zlomila nahá Markéta :D Asi to není pro každého, ale mě tato tématika opravdu baví a musím přiznat, že ruskej seriál vede nad knihou. Nebudu tedy hodnotit vůbec knihu.

02.04.2021

Karneval svatých Karneval svatých Georg Hermann (p)

Pohodová, čtivá, veselá, chce se vám skoro žít ten život, co tam žijí hrdinové :)

Řez do živého Řez do živého Abraham Verghese

Tenhle román mě dost pohltil, opravdu bavil a obohatil svojí šíří i hloubkou. Knihu jsem našel na popelnici a věřím tomu, že co vás potká, tak vás má nějak posunout, něco vám sdělit a obohatit a to se také stalo.