radek6848 radek6848 komentáře u knih

Svět normálních kluků Svět normálních kluků K. M. Soehnlein

Pěkně vylíčena psychologie postav, hezký romantický příběh s postupným vývojem... ale některé scény zbytečně dlouhé, až nudné. Naopak scény, na které jsem se těšil.. :D byly bohužel krátké, úsečné a snad i cenzurované.. Zasloužily by si lepší vystižení. I když se v knize objevují témata: smrt, alkohol, násilí vše probíhá vlastně docela v klidu, a čtenář z toho snad není ani nijak emočně poznamenán, škoda. Očekával bych víc dramatičnosti. Otevřený konec, to nemám rád.. Tak snad se Robin se Scottem ještě někde potkají.. :)

27.02.2015 3 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Pěkná knížka, kterou jsem přečetl za chvilku. Je vidět, že autor čerpá ze skutečných příběhů, nebo že je alespoň dost inspirován skutečným světem buzíčků, což je někdy až dost tragikomické. Jsem rád, že vzniká takováto literatura, které je velký nedostatek. Určitě by se dalo něco vytknout (třeba malému Honzovi bych nevěřil, že mu to nepsali rodiče, teda máma s mámou). Tuhle knížku jsem četl, abych se přiblble usmíval, a to se taky dělo. :) Dokázala však i donutit občas k přemýšlení. Rozhodně to není (alespoň některé povídky) nic pro moralisty, mamky a taťky buzíčků a možná ne pro pro všechny nezasvěcený. :)

15.12.2014 4 z 5