Radecek1976 Radecek1976 komentáře u knih

Kavárna na Nilu Kavárna na Nilu Bartle Bull

Šanghajské nádraží bylo trochu lepší.

02.09.2020 4 z 5

Ďáblova oáza Ďáblova oáza Bartle Bull

Konečně něco, co mě hodilo do jiné doby. Pěkná knížka, která zaujme každého. Chvílemi to byla i nuda, když p. Bull zabřehne do popisování historických souvioslostí.

02.09.2020 5 z 5

Zdrogovaný Hitler - Perverze a choroby Zdrogovaný Hitler - Perverze a choroby Václav Miko

Musím na začátek napsat že kniha je napsaná tak dobře, že jsem jí přečetl za jednu noc. Nedřív jsem plánoval, že se do ní před spaním jen letmo podívam, protože Dolfi mě vždycky zajímal a potom do únavy knihu odložit a jít spát, ale zažral jsem se do toho a celá noc byla fuč. Jsou tam některé věci, které nebudou asi úplně přesné například, že jeho lékař vynalezl PENICILIN a Američané mu ho ukradli z jeho pracovny, ale kdo ví? Moc se mi líbil styl jakým je kniha napsaná, vůbec nezdržuje. Vyčet bych snad to, že autor mohl něco uvést o Hitlerovo dětství, aby neznalý čtenář pochopil jeho činy, které udělal později. Spíše bych nazval knihu Pomatený Hitler, protože kniha není jen o drogách. Dneska možná lidí berou víc drog a jsou považovaný za normální! Závěrem knihu doporučuji, nedávám plný počet hvězd kvůli neuvedení zdrojů u některých konspirativních myšlenek.

19.06.2020 5 z 5

Odkaz Odkaz Matthew Farrer

Tak jsem četl první knihu od Farrera před měsícem a narazil na další jeho knihu, ale tahle mě docela už zklamala, čekal jsem jiné prostředí a jiný svět. Hopdnotím teď tuhle knihu slaběji.

19.06.2020 3 z 5

Křížová palba Křížová palba Matthew Farrer

Ano nevím jak si mi kniha dostala do ruky, nečekal jsem závratného, ale rozhodně jsem se nezklamal. Některé děje se předem prozrazovali, ale dobrý.

19.06.2020 5 z 5

Etikoterapie Etikoterapie Ctibor Bezděk

Už to nebylo takové, ale pořád dobrý.

Jak rád jsem žil Jak rád jsem žil Ctibor Bezděk

Zajímavé čtení a pořídím si čtení jeho další knihy. Nejak mě to vzalo a zalíbilo.

Záhada nemoci a uzdravení Záhada nemoci a uzdravení Ctibor Bezděk

Pěkná kniha, která mě ještě více ujistila, že autor je BOREC.

Dobro a zlo Dobro a zlo Ctibor Bezděk

Jedna z těch kvalitních klenotů české literatury.

Pránajáma - dynamika dechu Pránajáma - dynamika dechu André Van Lysebeth

Opět něco nádherného a užitečného pro všechny lidí, kteří už toho mají dost a chtějí začít žít a vychutnávat okolí.

Omládněte s jógou za 2x7 dní Omládněte s jógou za 2x7 dní André Van Lysebeth

Kniha mi pomohla v těžkých chvílích mého života a dala mu nový směr. Stárneme zbytečně rychle, přitom se stačí přečíst tuto knihu a truchu se jí řídit. Doporučuji všem.

Indigové děti Indigové děti Carroll Lee - Kryon

Další kniha nás posouvá dál pokud se poučíme. Kniha má smysl jestli se dostane do míst jako jsou školy. Zajímavé čtení.

Gestapo v Čechách Gestapo v Čechách Václav Miko

Tohle jsem nečekal. Čekal jsem opakující události z podobných knih, ale tato mě dostala. Kritika na obě strany, nezaujatý pohled s doprovázenými událostmi. Jen škoda, že některé nakousnuté oblasti nebyly brány v řetel, že by to čtenáře hodně zajímalo. Zobecňování české povahy mi nepřišlo šťastné, ale to byl asi účel knihy. Připouštím darebáky z období protektorátu, ale je pravdA, že autor zmiňuje i odvážné hrdiny, ale to negativní je více naservírováno.

Hladní a sýti Hladní a sýti Timur Vermes

Už je to ohrané a věřte mi i nudné, naprosto očekávatelný vývoj. Nemůžu se ale ubránit, že je tam hodně věci které pasují do dnešní doby. Někdy je to až zarážející, asi si koledujeme o málér jestli některé věci nezměníme. Nevěřím, že by se objevil zase Hitler a měl volné pole.

12.06.2020 4 z 5

Korespondence: T. G. Masaryk – slovenští veřejní činitelé (1918-1937) Korespondence: T. G. Masaryk – slovenští veřejní činitelé (1918-1937) Jan Rychlík

Překvapení a překvapení, ponořil jsem se do naturelu Masaryka a vyčetl k mému zklamání, že to nebylo tak všechno jak uvádí dost knih.

12.06.2020 5 z 5

Devizové přísliby a cestování do zahraničí v období normalizace Devizové přísliby a cestování do zahraničí v období normalizace Jan Rychlík

Předpokládal jsem, že to bude děsná nuda a knížku odložím po hodině, ale nestalo se tak. Pokud máte znalosti o historii komunistického Československa, pak se počtete.

12.06.2020 5 z 5

Mezi Terstem a Istanbulem: Balkánské národy ve 20. století Mezi Terstem a Istanbulem: Balkánské národy ve 20. století Jan Rychlík

Jedna z těch kvalitnější knížek co jsem četl o diplomacii.

12.06.2020 5 z 5

České země v evropských dějinách. Díl čtvrtý, Od roku 1918 České země v evropských dějinách. Díl čtvrtý, Od roku 1918 Jiří Ellinger

Začal jsem asi blbě, odzadu. Ale nelituji, protože se budu netradičně vracet od posledního dílu. Knihu dočítala moje teta a já si jí půjčil, protože předchozí díly měla půjčene z knihovny a tuhle s posledním dílem si koupila. A donutí mě to zajít pro zbylé tři díly do knihovny.

Roky rocku Roky rocku Jaroslav Císař

Kdo se zabývá hudební scénou té doby, pak nemusí litovat, kniha odpoví na hodně otázek a oživí tenhle krásný rytmus.

Plavec Plavec Joakim Zander

Pro mě to bylo největší zklamání v tomto podivném roce. Ale dám mu šanci a přečtu něco dalšího od toho spisovatele.

12.06.2020 2 z 5