Pynka Pynka komentáře u knih

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Knihu dostaly 5ti leté dcery k Vánocům. Začala jsem ji číst s tím, že ji budu postupně převypravovat holkám před spaním. Dopadlo to tak, že jsem dvě noci nespala, abych konečně zjistila, zda lord Flusbrock konečně skončí, jak zaslouží!
Z prvu opravdu pohádka, ale s přibývajícími stránkami příběh k zamyšlení nad vlastními prioritami, nad tím, jak se dají masy zmanipulovat k vlastnímu prospěchu, nad tím, jak lehce se dají šířit desinformace a jak snadno se spokojený život obyčejného člověka dostane pod krutou nadvládu mocnosti. Někteří pochybují o vhodnosti pro děti od sedmi let. Za sebe říkám, že mým dětem kolem tohoto věku knihu dám číst a věřím, že příběh zvládnou a bude pro ně i poučením do života.
Nakonec chci vyjádřit obdiv překladateli. Text je čtivý. Na konci souvětí vím, o co šlo na začátku. Kapitoly dlouhé tak akorát. A ta krásná hra s češtinou při překladu jmen a názvů...super! Třeba řezník jménem Cvalík Panenka, podvodníček profesor Švindlmachr, město Tvarošice vyhlášené výrobou sýrů, město Vurstpork známé řeznickými výrobky a mohla bych pokračovat!!!
Nemám, co bych vytkla. Čtivé, originální námět, široký záběr čtenářů- jak bývalo na knihách o Harry Potterovi- pro čtenáře od 7 do 99 let i více :-)

03.02.2021

Pohádka o Raškovi Pohádka o Raškovi Ota Pavel

Stydím se. Bydlím ve Frenštátě,14 dní zpět jsme knížku četli dětem ve školce v rámci Raškohrátek a mě musela nakopnout Databáze,abych vymyslela jakou knihu k bodu Známá česká osobnost....

04.02.2021