Pralev Pralev komentáře u knih

Stvořitelé a spasitelé Stvořitelé a spasitelé Geraldine Brooks

Ještě zhruba první polovinu mě kniha docela bavila - bylo zajímavé porovnávat rozdíly mezi historickými romány napsanými muži a ženou. Přeci jen na to, aby snad 90% obsahu historického románu bylo řešení vztahů, romantiky a sexu, nejsem úplně zvyklý. Bohužel se to ale záhy okoukalo a druhou polovinu knihy jsem se musel do čtení nutit. Pro rozšíření obzorů ohledně historie židů to nebylo špatné, ale hlavní dějová linka a i většina vnořených příběhů prostě nebyla vůbec dobrá.

06.11.2016 2 z 5

Válka starého muže Válka starého muže John Scalzi

První půlka je takové jednoduché, oddechové čtení nevyžadující příliš přemýšlení. Nápad jsme už někde viděli :o) (ačkoli Scalzi na svém webu sám popisuje, že jde o podobnost skutečně čistě náhodnou, Cameron na svém díle pracoval 15 let a navzájem se se Scalzim nijak neinspirovali)
Jenže od druhé poloviny to začalo být o hodně zajímavější. Hlavní hrdina začíná řešit morální otázky, svou vlastní existenci, smysl válek.. Hodně zajímavá je část, kdy bažant začne mluvit o nesmyslnosti války a vyzdvihuje diplomatické řešení. Kýval jsem hlavou, přestože postava je v podstatě podaná nesympaticky, autor se do ní vyloženě strefuje (načež přijde zajímavé rozuzlení o několik stran později). Celkově se dá říci, že to není kniha, kterou bych někomu vyloženě doporučil, ale pokud se vám nějakým způsobem dostane do ruky, měla by se vám líbit.

06.04.2014 4 z 5

Mick Jagger - Jeho bouřlivý život a šílený genius Mick Jagger - Jeho bouřlivý život a šílený genius Christopher Peter Andersen

350 stran bulváru.

22.03.2014 1 z 5