podpřirozeno podpřirozeno komentáře u knih

Kvintesence dandysmu Kvintesence dandysmu Arthur Breisky

Úžasný jazyk, jímž je podán tento skvost. A pro mne prozatím nejpoutavější a nejvíce vystihující pojednání o fenoménu dandyů. Tuhle útlou knížečku jsem asi půl roku vlastnil. Po té co jsem ji vylovil z hlubin antikvariátu a nosil jsem ji den co den v náprsní kapse saka. Cestou dopravními prostředky studoval jsem kouzla dandysmu, že schopen byl jsem citovat pro mne nejpoutavější pasáže. Avšak neustále nošení v náprsní kapse se nevyplatilo, jelikož jsem ji ztratil. Dodnes toho lituji a častuji pražské antikvariáty při hledání tohoto dílka.

Absence hrdiny Absence hrdiny Charles Bukowski

Jo recenzovat sám sebe to je Meisterstuck. Všechny ty složky týhle knížky člověku pomáhaj dotvořit si celej obraz o Bukowi. A hlavně lidi říkaj, že věci od Bukowskiho se opakujou a nemá cenu číst víc věcí. Že je to furt chlast, píchání, dřina a koníčci. Ale ještě jedno téma se tim prolíná a to úvahy nad tvůrčím procesem, originalitou, syrovostí a hodnocení jiný literatury. Tohle je to co mne na Bukowi zajímá, přeci jen ty kundy a portský sloužej pak už spíš k udržení tempa a pozornosti. A tahle sbírka je z větší části tvořená právě eseji.

Škvár Škvár Charles Bukowski

Tak nějak si řikám, jakoby už rezignoval na svou představu, že umře v osmdesáti až bude píchat dvě osmnáctky. Jako kdyby věděl, že ten konec přijde dřív. A rozhodně to už není tak okázale šokující. Vždyť nač už. Zajímavý rozloučení.

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

Chvíli člověku trvá než pochytí tempo a zvykne si na rychlé změny, ale když se tak stane, je to brutální jízda feťáckym Edinburghem.

Myšlenky smyšlenky 2 Myšlenky smyšlenky 2 Daisuke Igarashi

Zajímavé příběhy a na japonský komiks nezvykle originální kresba.

Město světel Město světel Inio Asano

Naprosto geniální práce. Kresba sic manga, avšak čistá a bez přehnané okázalosti a s pečlivostí na vykreslení okolí je jen jedním aspektem a v tomto případě snad i tím méně důležitým. Příběhy se krásně prolínají a celé to má překrásnou atmosféru. Dějově je to taky bomba a Hoichi mi byl vždycky strašně sympatickej.