pjetka pjetka komentáře u knih

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

(SPOILER) Moje první seznámení s Josií nebylo doprovázeno žádným velkým nadšením. K dalšímu setkání zcela jistě nedojde, takže jí to teď můžu docela nandat, resp. autorce. Když opomenu hodně divný poměry v městečku (SPOILER! úchylácká rodina si vodí úplně všechny, vč. policie, a po generace beztrestně kosí oběti jak vojtěšku), tak mi to přijde jak napsaný umělou inteligencí, možná je to dílem zpackanýho překladu. Styl vyprávění mi nesedl, spíš než napětí z popisované atmosféry se o mě pokoušel spánek. Dílo ve mně nevyvolalo žádný emoce, nejšťasnější bych byl, kdyby se všichni hodně brzy vzájemně postříleli, takovou empatií jsem zahrnul všechny postavy.

23.11.2023 2 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Z komentářů jsem očekával něco výjimečnýho, ale dočkal jsem se jen průměrnýho dílka. Přitom začátek byl nadějnej, mladej klučina žurnalista zavětří příležitost a snaží se sám něco vypátrat. To určitě skýtalo velkej potenciál, bohužel to celkem rychle sklouzlo k celkem banálnímu ději, slepý uličky included. Závěr považuju taky za poměrně nezdařenej. Dílko jsem poslouchal jako slušně zpracovanej audiobook, jen se mi zdálo, že je proti literární předloze asi celkem dost zkrácenej. Škoda. I když škoda je dobrýho člověka. Třeba Lídy.

13.04.2022 2 z 5

Deset týdnů - besedy se spisovateli Deset týdnů - besedy se spisovateli Vince Flynn

Do té doby, než se objevil božský Mitch, tak to u mě výrazně překonávalo předchozí díla. Nemám nic proti kladným hrdinům, ale když se v jedné osobě snoubí tolik dovedností, už to zavání cimrmanovskou parodií. Vše je umocněno zasazením do černobílého vidění světa, kde pravda je jen jediná - tu, kterou má Mitch...

08.04.2014

V utajení V utajení Danielle Steel

Jen málo audiobooků jsem nedoposlouchal, tohle je jeden z nich. Bojoval jsem skoro až do poloviny knihy, v očekávání zázraku, který se nestal. Autorka má velice plytký styl, možná ještě umocněný sterilním překladem a unylým načtením. Tady jsem slyšel velký špatný.

21.09.2019