pipetion pipetion komentáře u knih

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Průměrná detektivka. Za vraždami tří žen se skrývá dávná šikana ve škole. Vrah obviňuje svou matku z lhostejnosti. Matka je vším vinna. Otec nikoliv. To je to jediné, co mi z knížky utkvělo.

30.01.2014 2 z 5

Barva nachu Barva nachu Alice Walker

Silný životní příběh černošky Celie ("Černošská žena stála v americké společnosti vždy nejníž."). Psáno formou dopisů, Celie nedokáže manipulovat s jazykem, vylepšovat skutečnost a i proto pro mě bylo čtení velmi působivé. Kniha se řadí do literatury afroamerické, ženské, erotické, lesbické. Velmi podnětná. I přes dlouhodobá příkoří zůstala Celie optimisticky naladěná. Film s W. Goldbergovou v hlavní roli nebyl špatný, ale ve srovnání s knížkou průměrný.

30.01.2014 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

PV: "Malí kluci se vydali na popravu brzo ráno." Příjemné čtení, nic hlubokého, ale příběh mě bavil. Historická freska plná různých dějových linek, ale některé pasáže mi přišly zbytečně zdlouhavé. Černobílé charaktery, boj dobra a zla - vždy jste věděli, na kterou stranu se postavit, takže čtenář neřeší žádné své morální pochybnosti. Film na motivy knížky je velmi povedený.

30.01.2014 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

PV: "Jako oheň, úplně jako oheň". Čtivé. Dobrá řemeslná práce. V druhé polovině dynamičtější. Ale na Larssona to nemá. Spíš mírné zklamání. Docela předvídatelná i přes překombinovaný děj. Opakující se finty, např.: "A věděl, že na něco zapomněl. Ale nemohl si vzpomenout."

30.01.2014 3 z 5