InesRodriguez InesRodriguez komentáře u knih

Věřím, že pro mnoho introvertů je tato knížka pohlazením na duši, jakým byla pro mě. Autorka odvedla velký kus práce - skrze komparaci mnoha vědeckých a psychologických studií a příkladů ze života otevírá čtenáři obzory o tom, co všechno se za introvertností doopravdy skrývá, jaké jsou rozdíly mezi introverty a extroverty, a že všechno není tak černobílé, jak se na první pohled může zdát. Pro extroverty může být tato kniha velmi dobrým prostředkem k pochopení introvertů, introvertům dodá sebevědomí a sílu být tím, kým ve skutečnosti jsou, a ukázat jim, že být introvertem není nic špatného, a hlavně - že nejsou sami (jak by se v dnešním extrovertním světě mohlo zdát).

09.02.2015 5 z 5

Osudová přitažlivost Osudová přitažlivost Sarah Bartlett

Není to špatná knížka, ale co se astrologie týče, je poněkud zjednodušená. Je vhodná spíše pro pobavení, rozhodně z ní nelze čerpat při sestavování osobních nebo partnerských horoskopů.

03.06.2014 3 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Strhující, úchvatné, dokonalé :) Tenhle příběh mě doopravdy "dostal", a to zdaleka ne jen díky tomu, že Barcelonu mám hodně ráda.

06.04.2014 5 z 5

Ortel Ortel Franz Kafka

Hluboké a mrazivé. V určitém smyslu na mě Ortel zapůsobil dokonce víc, než Kafkova Proměna.

06.02.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Dan Brown opět nezklamal. Tento čtivě psaný příběh ve kterém se napětí prolíná s historií, uměním a vědou, jsem četla jedním dechem. Sice jsem ze začátku měla pocit, že se Brown trochu opakuje (Robert Langdon opět řeší případ ve společnosti ženy a ostatní stojí proti nim), později jsem zjistila, že je všechno tak nějak jinak a autor velmi mile překvapil!

27.11.2013 5 z 5