petranM0a petranM0a komentáře u knih

Mráz Mráz C. N. Crawford

Příběh se mi moc líbil. Jen je škoda, jak krátká ta knížka byla. Hodilo by se detailněji popsat vílí svět a klidně i pocity hlavních hrdinů. Z pohledu Torina bylo málo kapitol, takže jsem se do něj neuměla tak vcítit, vyloženě mi to tam chybělo. Což je ale i známka toho, že me knížka do děje vtáhla, chtěla jsem prostě o nich vědět víc, zůstat s hrdiny dýl. Romantika a jejich hašteření se mi moc líbilo. Ale když už k něčemu málo došlo, taky to bylo rychle popsáno a odbyto. Velká škoda. A závěr děj utnul zrovna v tom nejlepším, kdy už se něco důležitého konečně můžeme o Avě dozvědět. Hned bych sáhla po dalším díle, který samozřejmě bude kdoví kdy :(

28.04.2024 5 z 5

Kráľovstvo podsvetia Kráľovstvo podsvetia Leshiana Višňovská

(SPOILER) Ze začátku mě kniha nadchla a to hodně, postupně se ale nadšení trošku vytratilo. U knížky mě držela ta ponurá atmosféra, kterou já miluju a ta tam byla hmatatelná a skvělá. Ale...pořád jsem čekala alespoň na pár vysvětlení, abych si děj nějak utřídila a udělala si o chování hlavně Kasiana nějaký názor, proč to dělá a proč je takový jaký je.... jenže pořád mi nabíhaly jen otázky a odpovědi nikde...Vivian byla možná na pár stranách ke Kasianovi chladná (jakože by se to dalo brát jako "enemies to lovers"), ale jinak strašně rychle mu na všechno skočila a byla jak zamilovaný štěně, co mu sežere každej pamlsek a ještě zapanáčkuje. Což mi chvílima bylo stydno za ni a kroutila jsem nad tím hlavou. Nějak mi k tomu taky nesedí označení "darkromance" kde má být temnější romantika....já mám ale ve výsledku pocit, že Kasian v knize neukázal žádný způsob romantiky a žádné hlubší city...leda k svýmu psovi. Na konci v epilogu jsem se trošku lekla naznačení, že by Kasian byl zadanej, ale pak moje zděšení vlastně opadlo, když jsem si uvědomila, že on ale Vivian klidně nechal vdát se a nějak se tím zbytečně nezalamoval...takže vlastně z čeho být v šoku, když teď by vlastně byli zadaní oba. No nejsem si jistá, jak bych si vlastně představovala, že by se děj v druhém díle vyvíjel, protože to všechno nabralo zvláštní směr, který mi pak už vůbec nesedl.

11.03.2024 3 z 5