Péťa Z. Péťa Z. komentáře u knih

Tahej a hraj si se zvířátky - Barvy Tahej a hraj si se zvířátky - Barvy neznámý - neuveden

Jednoduché leporelo obsahuje různá okénka a otáčecí kolečka. Pěkné.

20.07.2023 4 z 5

Tahej a hraj si se zvířátky - Čísla Tahej a hraj si se zvířátky - Čísla neznámý - neuveden

Knížečka nabízí různá okénka a odklápěcí tvary, pod kterými se ukrývají obrázky.

Mami, podívej, tam je les Mami, podívej, tam je les Elena Rabčanová

Tohle leporelo může posloužit jako vkusný dárek pro miminko.

20.07.2023 5 z 5

Kam odplaval Vilík... Kam odplaval Vilík... Nicholas Allan

Knížka byla vystavená v knihovně. Nakoukla jsem do ní, protože se kamarádce narodil chlapeček - Vilík. Možná by to byl fajn dárek... Ale až tak pro mladší školní věk. :-)
Knížka je vcelku pěkně a vtipně zpracovaná. Mně jen prostě vadí slova jako pitomec a jiná. Vždyť je to pro děti, copak to nejde napsat jinak? Za to ubírám hvězdičku.

Co má štěně nejradši? Co má štěně nejradši? Daniel Mills

Kromě hmatových plošek knížka nabízí milé ilustrace a jednoduché otázky, na které děti mohou odpovídat.

20.07.2023 5 z 5

Budulínek Budulínek Věra Provazníková

Tohle je takový knižní poklad. :-)
Veselé rýmovačky, ilustrace pěkně dokreslují celkový dojem z předčítání. Pojďte strávit příjemné chvíle nad leporelem! :-)

Líbí se mi, že příběh je "odvyprávěn" z pohledu lišky.

Kohoutek má rád slepičku Kohoutek má rád slepičku Michal Černík

Otevřely jsme s dcerkou tuhle knížku, která se k nám dostala přes kamarádku, která má doma už odrostlého čtenáře, a hned první pohádkou si nás získala. Knížka se bezvadně čte a je zábavná.

Povídám, povídám pohádku Povídám, povídám pohádku Jana Semelková

Klasické jednoduché leporelo obsahuje ty nejznámější říkanky:

Povídám, povídám pohádku...

Pepíku, Pepíku, copak dělá babka?...

Měla babka čtyři jabka...

Běžel zajíc kolem plotu...

14.07.2023 4 z 5

Myší bál Myší bál Josef Kožíšek

Jednoduché rýmovačky s veselými obrázky.

Když si konečně po sto letech i pavouk chce skočit podle noty a přidat se k myškám, ony se rozutečou a šup do díry... :-)

14.07.2023 5 z 5

Hra na schovávanou s myšákem a kotětem Hra na schovávanou s myšákem a kotětem neznámý - neuveden

Velmi milé čtení pro nejmenší.
Ilustrace jsou krásné. Leporelo nabízí otáčecí kolečka s vroubky, tudíž se s nimi lehce manipuluje. Na každé straně hledáme myšku. V záplavě obrázků rostlin, předmětů a zvířat musí dítě zapojit hlavičku. Knížka podněcuje k rozvoji řeči.
S Adélkou doporučujeme. :-)

Houkačky jedou Houkačky jedou neznámý - neuveden

Knížka s lesklými listy obsahuje povídku Policejní auto Franěk, Hasičské vozy v akci a Sanitka Ela.
Některé slovní obraty se mi tam úplně nehodily, nicméně tříleté dceři se knížka docela líbila.

14.07.2023 3 z 5

Přehlížená holka Přehlížená holka Victoria Lynn Hayden

Konečně jsem si našla čas a mohla si přečíst další titul od Torey. Já její knihy miluju! Vždycky jsou smutné i trochu veselé a chytí za srdce. Všechny!

Přehlížená holka mi nabídla i něco navíc - mám pocit, že autorku znám zase o kousek blíž. Prozradila totiž věci, které sama v dětství zažila. A proto je určitě pro ni taky snazší vžít se do svých dětských klientů/žáků a lépe je pochopit.
Krom toho, že ji nesmírně obdivuju, je mi hrozně sympatické, že Torey ze sebe nedělá hvězdu. Není neomylná a dokáže to nejenom přiznat, ale taky chybu napravit a neustále na sobě pracovat.

Epilog jsem probrečela...
No, jsem trochu rozladěná z toho, že jsem přečetla další knížku a už mi jich moc nezbývá. Torey prostě píše o zajímavých věcech a umí to napsat perfektně.

Chci, abyste mi pomohla, řekla konečně. Jako těm dětem z vaší knížky. Chci být ve vaší třídě.

Nechápu, jak jste mohla dostat práci, při které děláte s lidmi, protože tentokrát jste to fakt podělala.

Najednou se rozhostilo takové to ticho, které nastane, když se někomu svěříte až moc. Eloise zvedla ruku a na chvíli si zakryla ústa. Pak řekla mírnějším tónem: Ona to tak nemyslela. Vím, že to máma tak nemyslela. Měla jsem vztek, protože jsem nikdy nemohla dělat to, co ostatní děti, ale vím, že za to mohlo jenom to pití a fet. Tyhle věci jsou jako nemoc. Jakmile vás dostanou, je z vás jinej člověk a zapomenete, koho máte mít ráda.

Chcete, abych vám řekla, jak jste pro mě důležitá? Chcete, abych si myslela, že vaše odmítnutí je důležité? Takže nic takového, vážená paní. Vy jste jenom zasraně malej přídavek na hromadě jiných odmítnutí, protože mě odmítla už máma a odmítl mě táta a odmítla mě babička, takže jsem na odmítání profík. S každým odmítnutím jsem silnější. Nebrečím kvůli vám. Brečím proto, že jsem tak strašně nasraná, že to skoro nemůžu vydržet.

Chtěla jsem, aby moje sestra byla přesně taková, pitomá a škaredá a bez šance, jenže není. Pravda je, že když jsem se podívala na Betty, pokaždé jsem viděla sebe.
Buddugu.
Buddugu, Betty. To je fuk. Nikdo si její jméno nikdy nezapamatuje. Je to jenom další holka, kterou budou všichni přehlížet.

Eloise nemluvila, když kameny posunovala. Pohltilo ji to natolik, až se zdálo, že skládá nějaké složité puzzle. Nepřestávala a já si všimla, jak se jí svaly pomalu uvolňují. Počáteční ztuhlost těla povolovala. Konečně se zastavila. Jeden kámen byl na polapená, jeden na bezmocná, několik zůstalo vedle papíru, všechny zbývající na smutná.
Zvedla hlavu, podívala se na mě a usmála se. Mám vás ráda.

Tohle určitě nebude platit o každém. Ano, někteří lidé jsou hlupáci, protože prostě jsou. Ale jiní budou milí. Jiní budou mít pochopení. Všude najdeš hodné lidi a zlé lidi, ať půjdeš kamkoli a budeš mluvit jakýmkoli jazykem.

Na statku je veselo Na statku je veselo Nina Hammerle

Skvělá knížka, u které jsme se s Áďou řehtaly. :-) Obrázky zvířat v absurdních situacích jsou povedené a nabízejí bezva zábavu.

U babičky na dvorku U babičky na dvorku Sue King

Pro malé čtenáře hezké leporelo díky měnícím se obrázkům.

10.06.2023 4 z 5

Hledej a najdi na statku Hledej a najdi na statku Irena Aubertová

Pěkné leporelo určené pro vyhledávání obrázků.

10.06.2023 4 z 5

To mě baví - Farma To mě baví - Farma Dawn Machell

A ještě bych dodala, že leporelo moc nevydrží. Všechna ouška a další vyčnívající části byly potrhané. :-)

10.06.2023 2 z 5

To mě baví - Farma To mě baví - Farma Dawn Machell

Leporelo je sice originálně zpracované, za to ale s nepovedenými obrázky.
Přišlo mi zvláštně pojaté, asi i tím slovním pokynem "Najdi podobná zvířata". A dítě hledá jen graficky naprosto shodné zmenšeniny. Nevím, ani Aduš knížka nezaujala, ačkoliv je teda pro mladší čtenáře...
Knížku jsme si s dcerkou prohlédly v knihovně, kde byla pro děti připravená v rámci dopoledního programu.

10.06.2023 2 z 5

Zábavné hledání - V ZOO Zábavné hledání - V ZOO neznámý - neuveden

Adélka dostala tohle pěkné leporelo k narozeninám od kamarádky. Pro tříleťáky je to vhodný dárek. :-)
Obrázky jsou líbivé, přiměřeně "ukryté". Skvělé na postřeh a rozvoj komunikativních dovedností!
Líbí se mi velký formát. Kniha je prima na společně strávené chvíle s dítětem, kdy rodič pobízí, kolik čeho má dítko hledat.

Kde bydlí zvířátka Kde bydlí zvířátka Holly Brook-Piper

Knížka pro mrňátka. :-) Reliéfní prvky by mohly být znatelnější.

08.06.2023 3 z 5

Ukolébavky do postýlky Ukolébavky do postýlky Julia Seal

Leporelo příjemné na poslech doplňují jemné ilustrace. Tato vydařená knížka stojí za koupi. :-)

Houpej se, dítko, ve větvoví.
Šum listů zpívá, vítr to ví.
Větývka praskne, na zem padá.
Maminka má tě navždy ráda.

08.06.2023 5 z 5