Kam odplaval Vilík...

Kam odplaval Vilík... https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436361/bmid_kampak-plave-vilik-rbV-436361.jpg 4 17 5

Přemýšlíte, jak nejlépe seznámit děti se zázrakem zrození? Teď už nemusíte. S touto knihou můžete starosti hodit za hlavu. Vtipnou a velice citlivou formou seznámí děti s celým procesem stvoření, od nejmenší spermie přes vajíčko a vývoj dítěte v děloze až po narození. Na této dobrodružné cestě získají nejlepšího průvodce, jakého si mohly přát – malou sympatickou spermii Vilíka. Vilík žije uvnitř pana Browna. Je jednou z 300 milionů spermií, jež chtějí vyhrát hlavní cenu v jejich životním závodě – vejce. Naštěstí je Vilík výborný plavec.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Pro děti a mládež
Vydáno: , Pikola

Where Willy Went , 2004

Péťa Z.
20.07.2023 4 z 5

Knížka byla vystavená v knihovně. Nakoukla jsem do ní, protože se kamarádce narodil chlapeček - Vilík. Možná by to byl fajn dárek... Ale až tak pro mladší školní věk. :-)
Knížka je vcelku pěkně a vtipně zpracovaná. Mně jen prostě vadí slova jako pitomec a jiná. Vždyť je to pro děti, copak to nejde napsat jinak? Za to ubírám hvězdičku.

muchomurka
22.07.2022 5 z 5

Vtipná jednohubka, u které jsem se pobavila. A ta pointa mě dostala. A ty ilustrace, ty jsem si užila.
Akorát nechápu, že spermie byla celou dobu Vilík a pak se z ní narodila holčička?

lucakuca
27.08.2021 5 z 5

Největší závod všech dob! :-)
Milé, úsměvné a poučné :-)

Lodestar
20.07.2021 5 z 5

Vilík plaval jako o život. A první cena byla tak měkoučká, až se do ní zavrtal...
Je to milé, od spermie přes vývoj plodu až po školní léta. S krásnými ilustracemi, které jsou přizpůsobené dětskému čtenáři. Nabízí to jak fantazii ve formě školy, do které spermík chodí, tak konkrétní pro děti upravené obrázky toho, kde se spermie a vajíčko bere a jak se spolu vlastně potkají (oceňuju nápad mapy, kudy musí spermie putovat). Příběh se mi líbil a jestli vzbuzuje v dětech další otázky, pak je to přece jedině dobře. :-)

aydam
23.04.2021 3 z 5

Nedotažené, nepřesné... Myslím, že kniha vyvolá v dítěti spoustu dalších otázek, takže si rodič bude muset vymyslet další spoustu příběhů.

oplodnění spermie

Autorovy knížky

Nicholas Allan
britská, 1956
2021  86%Kam odplaval Vilík...

Kniha Kam odplaval Vilík... je v