Pawouk123 Pawouk123 komentáře u knih

Rokle zkázy Rokle zkázy Joe Dever

Sice v pořadí čtvrtá, ke mně se v mládí dostala však jako první kniha o Lone Wolfovi a vlastně první gamebook vůbec. A odstartovala u mne několik let trvající nadšení. Než jsem sehnal další a pak i předchozí díly, četl jsem tuhle knížku mnohokrát. Stále mám snad celou sérii. Budu muset za dlouhých zimních večerů zavzpomínat... Takže z nostalgie nelze hodnoti jinak, než 5*.

19.08.2014 5 z 5

Cesta černých ovcí Cesta černých ovcí Harri Nykänen

Úžasná jednohubka, nijak náročné, velmi příjemné čtení. I pro mne se jednalo o první setkání s moderní severskou tvorbou a přestože nejsem žádný velký knihomol, stačili mi na ni necelá dvě odpoledne (pravda, 200 stran se dá zvládnout i dřív, jenže ne vždy je dostatek času). Těším se na další knihy od tohoto autora. Jen houšť!

17.02.2013 5 z 5

Poltergeist Poltergeist Kat Richardson

Nevím přesně, jaké věkové skupině je kiha určena. Dostal jsem se k ní náhodou jako kurýr a přistupoval k ní s tím, že děj bude cílen na čtenáře o více než dekádu mladší. Tomu by odpovídala náročnost a hloubka postav, ale zase třeba peprný výlev sekretářky Denisy na adresu šéfa projektu Tuckmana jistojistě kultuře vyjadřování mládeže nikterak neprospěje. A to že nejsem nijak útlocitný a pro výrazy v některých situacích také nejdu daleko.
Kniha samotná mě njak zvlášť nebavila, halvní hrdinka mě po většinu času rozčilovala svou bohorovností a tím, že věděla vždy všechno a ještě k tomu nejlépe. Účastníci projektu - to byl jeden hajz větší než druhý - mnoho prostoru také nedostali. Ale přesto jsem dočetl až do konce a to zejména kvůli pasážím o paranormálních jevech a vlastní zvědavosti. Nelituji, ale už bych to znovu neabsolvoval. První a připravovný díl - pokud se mi dostane do spáru - alespoň prolistuji, a když seberu dostatek odvahy, tak i přečtu.

17.02.2013 3 z 5