pavla8537 pavla8537 komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

(SPOILER) Za mě opravdu strašné. Do poloviny se mi knížka docela líbila a pak už jsem jen čekala, co se konečně stane. No, a ono se nestalo zhola nic. Nic nikde nešlo do hloubky. Prostě celou dobu to bylo jeno o tom, že si dívka z vyšší společnosti není jistá, jestli miluje toho prvního, který je společensky uspokojivý, je si poměrně jistá že nenávidí toho druhého, který pochází z nižších poměrů. Pak se ujistí, že toho první nemiluje a není si už až tak jistá, že nenávidí toho druhého. Pak si je hodně jistá, že toho, kterého nejdřív nenáviděla miluje, ale zase si není tak úplně jistá, jak to s ní má on. Když už si je docela jistá, že on ji také miluje, odcestuje zpět domů, nechápe, proč se on pořád nevyjadřuje. No, mu prostě jenom trvá pár měsíců, než se dokope k tomu, že bez ní nemůže žít. Tohle vše se odehrává v knihovně nebo na plese či večírku, naprosto vyjímečně někde jinde (dům příbuzných, drožka, ulice, restaurace, cukrárna a jednou hospoda). Pokračování už opravdu nedám. A naprosto nechápu, jak může nekdo tohle srovnávat s Jane Austenovou.

15.02.2023 1 z 5