PavelBurian PavelBurian komentáře u knih

Murakami je skvělý. A to bych mohl napsat do každého komentáře kdykoliv budu hodnotit jeho knihy. Příběh který se čte snadno a velmi plynule si na nic nehraje a je celkem prostý. Ale to jakým způsobem dokáže Murakami tyhle prostosti každodenního života popisovat je velmi příjemně čtivé a až fascinující.

Cukuru Tazaki který staví pro tisíce ostatních nadraží, ale sám ve svých pozdějších třiceti ještě pořád není ve vlaku na cestě k ustálenému a spokojenému životu. Myslím že spousta z nás si projde takovým bezbarvým obdobím života, někdo bohužel i delším. U Cukurua jako takového mě bavil jeho vášnivý přístup k práci která ho jako jediná naplňuje, jeho cit pro hudbu a také jeho životní skromnost.
Spousta píše, že je zklamal konec knihy. Mě konec trochu překvapil ale určitě nemohu říct že zklamal. Nejdůležitější otázku si zřejmě Cukuru sám zodpověděl a nám zbývá jen doufat že následujícího dne už konečně bude mít možnost nastoupit do toho správného vlaku.

25.07.2020 5 z 5