pavel4292 pavel4292 komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Mám z toho velmi smíšené pocity. Horor samozřejmě bývá i cesta autem po Praze a nic tedy nebrání tomu "prsknout" jeho děj třeba do Tribeče. Pro generaci vychovávanou internetem, si autor vymyslel kouzelný způsob, jak dodat románu autenticitu - poznámky pod čarou s odkazy na net. Společnost, dnes už téměř neschopná vlastního a samostatného kritického myšlení, si zpravidla neuvědomí, že to, co je na netu, bývá jen z velmi malé části pravda a setkáme se tam mnohem spíš s různými bludy, polopravdami a dezinformacemi, než s fakty. Je zřejmé, že o přírodě si autor spíš někde něco rychle přečetl, ale neví o ní nic. Ve svém oboru jde ale o slušně "vyrobenou" knihu, která dnes osloví spoustu naivních čtenářů. Je snad jen otázka, zda hodnotový i faktografický zmatek, který mají v hlavě, je nutné ještě zvyšovat. Ale každému podle jeho apetitu.

P.S.: Když si tak čtu ostatní komentáře, říkám si, že autor se o svou budoucnost bát nemusí. I kdyby všechny další knihy zmrvil, vždy může spoléhat na to, že mu Mára Prchal nabídne angažmá ve svém týmu. Jen by asi měl už přestat experimentovat s narkotiky. :)

05.08.2021 1 z 5