pa-jaja pa-jaja komentáře u knih

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Nezlobte se na mě, kniha je naprostý blábol. Smíchat holocaust, 11.září, mudžahedíny, genetické inženýrství, vyfutrovat to klišé typu Když je na letišti pohledný slovanský pár, určitě krade, případně Turecká policie je sběř tlustých úplatných hovad, Prezident USA je nejčestnější člověk na světě, vyjde vám prostě pitomost. Při čtení vykradeného motivu s vydloubnutím oka za účelem oblafnutí očního scaneru (Dan Brown) už jsem pochyboval o soudnosti autora knihy. A protivník hlavního hrdiny, to je vlastně takový Forrest Gump Al-Kaidy. Zvládnout válku s Ruskem, vystudovat na doktora, proniknout do tajů genetického inženýrství a vytvořit zcela nový druh neštovic, a to vše zcela sám, to by, podle mého, nezvládl ani Jára Cimrman. Já vlastně nevím, proč jsem to dočetl, asi z masochismu. Hledal jsem světlejší bod, ale nebyl, nebyl, nebyl. Partner bezpohlavního hlavního hrdiny je natolik čestný a hrdinný černošský detektiv, až se tomu nedá věřit. Zvlášť, když provádí ve jménu zachování demokracie a svobody zločin na dítěti...Mimochodem, kdybyste chtěli někoho mučit waterboardingem, po přečtení návodu v knize vám to určitě půjde. Je to blábol na úrovni propagandistické brožurky.

02.07.2015 odpad!