Orda Orda komentáře u knih

Huascarán, cesta končí, cesta začíná Huascarán, cesta končí, cesta začíná Lubomír Vejražka

Knihu jsem četl 25 let po jejím vydání, vtáhla mě. Hory mám rád, chodím po nich, vím, co je to lano a cepín. Proto mě vtáhla o to víc. Dobře, že je zasvěcená ženám horolezců, kteří se nevrátili.

18.09.2022 5 z 5

Bolest přetrvává a cesta nekončí: Nesmazatelný otisk v podvědomí národa Bolest přetrvává a cesta nekončí: Nesmazatelný otisk v podvědomí národa Lubomír Vejražka

Těžké čtení, zároveň dost čtivé ... a místy na přemýšlení

18.09.2022 5 z 5

Bláznivé pohádky o tanvaldských mašinkách Bláznivé pohádky o tanvaldských mašinkách Lubomír Vejražka

Čtení vskutku bláznivé, ovšem super. Kdo má fantazii, humor pochopí. Naprosto netradiční pohádky. Těch tradičních už je až až. Konečně změna.

18.09.2022 5 z 5

Útěk tanvaldských mašinek do Tater aneb Boj mašinky Pádlenky za svobodu Útěk tanvaldských mašinek do Tater aneb Boj mašinky Pádlenky za svobodu Lubomír Vejražka

Tyhle 2.pohádky o tanvaldskych mašinkách jsou těžší než první díl, ale jsou taky dobrý. Děti neví, že je tam občas zobrazená současnost a pobaví i se poučí. No a některý rodiče, který mají rádi krále Křivulína, se trochu naštvou. Což je jejich problem.