Nugátek Nugátek komentáře u knih

Syn lovce medvědů Syn lovce medvědů Karel May

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Karla Maye.Správná indiánka při které samozřejmě Vinnetou a Old Satterhand nemohou chybět.Potěšilo mě,že se zde setkávám i s dalšími zálesáky(Hobble Frank,Tlustý Jemmy,Dlouhý Davy).Měla jsem ráda všechny kladné postavy a pokud čtete Mayovky pravidelně,všimnete si,že v každé knize je aspoň jedna humoristická postava.Tak tomu bylo i zde,kde úlohu komika představoval černošský přítel Hobble Franka a Martina Baumanna,který sám sebe oslovuje jako "master Bob".Celý příběh spočívá v tom že kmen nepřátelských Siouxů zajme lovce medvědů a jeho syna,mladého Martina Baumanna.Ty se snaží vysvobodit Hobble Frank(kulhající Frank),Tlustý Jemmy,Dlouhý Davy,mladý náčelník Vohkadeh a samozřejmě Old Satterhand a Vinnetou.Cestou zažívají spoustu dobrodružství i nebezpečí,při němž Šošoni zajmou i Vohkadeha a rozhodnou že ho spolu s Martinem před zraky jeho otce umučí.Jestli se podaří Vinnetouovi a jeho přátelům lovce zachránit,to už se dočtete v této krásné knížce.

11.05.2019 5 z 5

Penny Vostrá - Nic není nemožné Penny Vostrá - Nic není nemožné Ulrike Rylance

Kniha mě zaujala především svými písmeny,díky kterým mohou knihu číst i menší děti.Kniha je pro holky v rozmezí 8-13 let.Penny a její kamarádky Ida a Marie musí trpět na nejhorší party jejich nepřítelkyně Flory.Když se Floře ztratí její štěňátko,patří Penny k podezřelé č.1.To si ale nenechá líbit!Odmala si přála stát se superdetektivem a teď má šanci se prověřit.I s kamarádkami pátrá po pravém viníkovi a indicie je dostanou až k domu rozmazlené Belly.Rozřeší Penny svůj první případ?

11.05.2019 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Mám ráda všechny detektivky,ale Pes Baskervillský od A.C.Doyla mě naprosto uchvátil.Teď už se nedivím,proč je považován za nejlepší doylovo dílo.Dokázal skvěle popsat ponurý podzim ve kterém se vše odehrávalo,člověk jen dychtil dozvědět se,kdo že je ta zrůda rodu Baskervillů a přitom všem samozřejmě nechyběla logická kostra příběhu.Vřele doporučuji i těm,kteří ještě žádné "holmesovky" nečetly!

11.05.2019 5 z 5