NočníDuha NočníDuha komentáře u knih

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Nepočítám-li Kuchařku stařenky Oggové, je tato kniha prvním setkáním s Terry Pratchettem. Bylo to fajn, bavila jsem se zvláště v okamžicích, kdy se na scéně objevil Smrť.
Na každé postavě je něco úsměvného a pravdivého, Terry byl, a věřím, že stále někde je (jak prokecla Krtice), skvělý pozorovatel lidských vlastností, jejichž použití mu nečinilo velké problémy. Už tu mám nachystané Lehké fantastično.

20.02.2018 5 z 5

Mágové Mágové Lev Grossman

(SPOILER) No, já nevím, jak začít. Sice jsem nechtěla hodnotit a komentovat dříve než dočtu celou trilogii, ale v tento okamžik si nejsem jistá jestli budu číst dál. :-D
O knize jsem se dozvěděla skrze seriál, se kterým toho dějově moc společného nemá. Viděla jsem jen pár dílů, ale je jasné, že se ubírá jiným směrem a spíše došlo jen k inspiraci knihou, jejím prostředím, postavami, aby scenárista nestavěl od úplných základů. Ale to jsem odbočila.

Co říct o knize? To byla hrozná nuda, strašně dlouho se nic nedělo a pak najednou autor nacpal na posledních asi tak 150 stran spoustu akce. Proč takhle blbě sestavil příběh? Quentin mě celou dobu strašně štval, choval se jak debil a buď trpěl depresí nebo byl v depresi, že není v depresi. Fakt nevím, jestli chci číst dál. Alice mi byla jediná sympatická.

Ale tak jako nenechávám rozečtené knihy, tak asi nenechám nedokončenou ani trilogii. Je to takové prokletí... :-D

24.04.2021 2 z 5