ninahagen ninahagen komentáře u knih

Pernambuco Pernambuco Ivan Wernisch

Klasicky wernischovsky surrealistická torza příběhů, z nichž některé pobaví, jiné zamrazí, další okouzlí svou atmosférou. Na tuto četbu musím být naladěná a mít klid, pak dokážu docenit a četbu si užít.

09.04.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi intenzivní příběh, během kterého jsem si musela dát pauzu a vstřebávat. Autorka popisuje život titulní hrdinky poznamenaný posttraumatickou poruchou navzdory nepředstavitelným ranám osudu i příběhy jejích blízkých žen..

18.02.2020

Veterinářka Veterinářka Gillian Hick

Čekala jsem svižnou knihu plnou vtipu a zajímavých zápletek typu Betty MacDonald, ale dostala jsem stále se opakující případy začínající veterinářky psané velmi jednoduchou, nezajímavou a nudnou formou. Pro mě obsahově i stylisticky velmi plochá záležitost. Typická kniha na WC, bohužel..

30.01.2020 1 z 5

První den mého života První den mého života Paolo Genovese

Zajímavě a působivě rozebraná psychologie hlavních postav, kniha se velmi dobře čte, působilo to na mě jako filmové obrazy. Napjatě jsem očekávala závěr, který byl docela překvapivý. Doporučuji také film Paola Genovese s názvem Naprostí cizinci.

21.01.2020 4 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Celkově mi kniha přišla slabá. Pár povídek - často hodně předvídatelných, téma se stále opakuje, necítím ani, že by autor prošel nějakou vnitřní změnou, spíš to bylo pro mě smutné čtení..
Taková zbytečná kniha, kterou rozhodně nepotřebuji mít v knihovně a vracet se k ní..

05.10.2019 1 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Velmi citlivá a přesto humorná interpretace notoricky známého Deníku A.F.
Ilustrace D.Polonskeho mě totálně vtáhly, prohlížela jsem si je oproti jiným komiksům opravdu detailně a se zalíbením, je to krásně výtvarně propracované a přitom hluboké. Doporučuji pro každý čtenářský věk. Oceňuji i textové pasáže, kde jsou zachovány celé pasáže textů A.F.

18.01.2019 5 z 5