nikol7441 nikol7441 komentáře u knih

Ydris: kniha první Ydris: kniha první Květoslav Hönig

U veškeré literatury kterou jsem doposud četla jsem měla jediný problém. Nevydržela jsem číst jednu knihu od začátku do konce aniž bych neměla rozečtené další. Rozlišné příběhové linie v tomto skvostu mě však nepustily k jakékoliv jiné knize na dosah ruky. Přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Má propracované charaktery postav a detailní popisy, které mě vtáhly do děje a do světa vytvořeného dvěma talentovanými spisovateli. Navíc mají na svých webových stránkách skvěle udělanou mapu, díky které jsem se dokázala zorientovat, kde se právě která postava nachází a kam má namířeno.Nelze dát méně než pět hvězdiček a vřelé doporučení. Nemohu se dočkat dalších pokračování.

21.07.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Kniha nemá příliš strhující děl, zato je ale silný. Celou dobu, co jsem knihu četla, jsem měla husí kůži, mražení v zátylku a nezřídka kdy jsem musela knihu odložit, protože jsem přes slzy neviděla na text. Jsem velmi emotivní a představa hochů, kteří jsou právě ve věku mého bratra, mi přišla přímo děsivá. Doporučuji přečíst a jsem ráda, že je tato kniha stále oblíbená mezi studenty jako výběr k maturitní četbě.

25.01.2018 4 z 5